نیاز 168 هزار میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی مدارس

کدخبر: ۶۴۶۶۳۶
اقتصادنیوز: رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه طبق گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، برای رسیدن به اهداف برنامه هفتم سالانه حدودا ۱۶۸ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم گفت: این عدد بزرگی است اما دولت و مجلس عزم‌ جدی برای کمک به ما دارند.
نیاز 168 هزار میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی مدارس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، حمیدرضا خان‌محمدی با بیان اینکه امسال اعتبارات سازمان نوسازی کاهش نمی‌یابد گفت: با توجه به اینکه هنوز جداول اعداد بودجه مشخص نشده لذا عدد دقیقی در این خصوص نداریم اما طبق پیش‌بینی، بودجه سازمان کاهش نخواهد یافت.

وی با بیان اینکه در ردیف‌های استانی رشد بودجه را خواهیم داشت افزود: سرجمع در سال آینده، در صورت تصویب برنامه هفتم توسعه که مراحل انتهایی آن طی می‌شود، بودجه سازمان نوسازی جهشی دو برابری خواهد داشت.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس علت این افزایش را الحاق یک حکم در بحث مقاوم‌سازی، تخریب و بازسازی مدارس در برنامه هفتم عنوان کرد که می‌تواند نیاز به مقاوم‌سازی را حل کند.

خان‌محمدی با بیان اینکه سال گذشته بیشترین تخصیص در دستگاه‌های عمرانی کشور به سازمان نوسازی صورت گرفت گفت: حدودا ۷۹ درصد از اعتباراتی که پیش بینی کرده بودند تخصیص یافت که با توجه به مشکلات سال قبل، عدد قابل توجهی بود. سال مالی گذشته تمام شده و امیدواریم امسال تخصیص صد درصدی را داشته باشیم.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با بیان اینکه از اعتبار تخصیص داده شده حدود ۱۰هزار میلیارد تومان آن در حوزه احداث، ساخت و توسعه فضا هزینه شد عنوان کرد: سایر اعتبارات صرف تجهیز، قیر، ایزوبام، تعمیر و موضوعاتی از این دست شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی