هشدار صرفه‌جویی آب به این 2 شهر اعلام شد

کدخبر: ۶۴۷۳۳۰
اقتصادنیوز: سخنگوی طرح‌های ملی آب با تاکید بر اینکه میزان بارش‌های ۱۰ استان همچنان مطلوب نیست، گفت: میزان بارندگی‌ها در کشور مطلوب است، البته با توجه به وضعیت بارش‌ها در شهرهای تهران و مشهد، ورامین، رودهن و بومهن نیازمند مدیریت مصرف و کاهش بین ۱۵ تا ۲۰ درصد هستند.
هشدار صرفه‌جویی آب به این 2 شهر اعلام شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، عیسی بزرگ‌زاده درباره وضعیت بارشی کشور افزود: میانگین بارشی که داشتیم ۲۲۷ میلی‌متر بود که با میانگین ۲۲۵ میلیمتر کشوری یکسان است.

وی ادامه داد: وضعیت بارشی کشور از منظر کلی مطلوب است، اما در مقیاس استانی همه استان‌ها وضعیت بارشی مناسبی دارند و در ۱۰ استان وضعیت چندان مطلوب نیست.

سخنگوی صنعت آب با بیان اینکه میزان بارش استان قزوین ۲۵ درصد کمتر از نرمال است، اعلام کرد: این استان در صدر استان‌های کم‌بارش قرار گرفته است.

بزرگ‌زاده با اشاره به میزان بارش‌ها، گفت: تهران منفی ۲۱ درصد، بوشهر منفی ۱۸ درصد، سمنان منفی ۱۸ درصد، فارس منفی ۱۶ درصد، خراسان رضوی منفی ۱۶ درصد، زنجان منفی ۱۵ درصد، چهارمحال و بختیاری منفی ۱۳ درصد، گیلان منفی ۹ درصد و البرز منفی ۱۲ درصد بارش و بقیه استان‌ها یا بالای نرمال یا یکی دو درصد کمتر از نرمال بارش داشتند.

وی تعداد استان‌هایی که میزان بارش دارند را ۹ استان و بالای نرمال را ۱۳ استان اعلام کرد و گفت: میزان بارندگی در ۹ استان نیز کمتر از نرمال است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی