انتخاب مردم آمریکا؛ نرخ بیکاری بالا یا تورم؟

کدخبر: ۶۴۷۵۸۴
اقتصادنیوز: مهراب کیارسی می‌گوید: اقتصاددانان برجسته کشورهای پیشرفته، بر این باور بوده‌اند که اگر نرخ تورم در این کشورها، به جای 2 درصد به پنج درصد برسد، در زمان بحران، فضایی برای ایجاد تعادل میان نرخ بهره و نرخ تورم وجود خواهد داشت و درباره فواید این افزایش نرخ تورم، مقالات بسیاری نوشتند؛ اما واکنش مردم در تورم اخیر آمریکا، نظر برخی از آنان را تغییر داد.
انتخاب مردم آمریکا؛ نرخ بیکاری بالا یا تورم؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، استاد وابسته در دانشکده اقتصاد اتاوا کانادا، در نشست علمی سیاست‌های پولی-مالی که توسط انجمن اقتصاد ایران با همکاری خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد، به نتایج یک نظر سنجی در جامعه آمریکا اشاره می‌کند که در آن مردم، بین نرخ بیکاری بالا و تورم، گزینه اول را انتخاب می‌کنند!

او معتقد است: هیچ جامعه‌ای از تورم استقبال نمی‌کند؛ چراکه اثر آن را مستقیما در زندگی خود حس می‌کنند، حتی اگر اندک باشد.

خبر مرتبط
افزایش 70 درصدی درآمدهای مالیاتی نسبت به سال قبل+ نمودار

اقتصادنیوز: حدود 80 درصد مشاغل و اصناف، مالیاتی زیر 10 میلیون تومان در سال پرداخته‌اند و متوسط مالیاتی دریافتی از اصناف، 7 میلیون تومان در سال است.

به گفته کیارسی، بسیاری از اندیشمندان و اقتصاددانانی که درباره نرخ بهینه تورم برای تامین کسری‌های پایدار صحبت می‌کنند، در خصوص بهینه بودن نرخ تورم صفر در برخی شرایط نیز مقالاتی منتشر کرده‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی