عقب نشینی از آرزوی ماسک/ روبوتاکسی جایگزین شد

کدخبر: ۶۴۹۱۳۶
اقتصادنیوز: تسلا از یکی از گزارش‌های سالانه خود، هدفی که قبلا برای فروش ۲۰ میلیون خودرو در سال اعلام شده بود را حذف کرد که این نشانه می‌دهد شرکت در حال دور شدن از خودروهای برقی است و تمرکزش به روبوتاکسی تغییر می‌کند.
عقب نشینی از آرزوی ماسک/ روبوتاکسی جایگزین شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شرکت تسلا اخیراً رفتار خود را تغییر داده است و برنامه‌هایش برای تولید یک مدل کاملاً جدید که انتظار می‌رفت ۲۵ هزار دلار قیمت داشته باشد را کنار گذاشته و در عین حال از فناوری رانندگی خودران به عنوان محرک اصلی رشد خود یاد می‌کند. این شرکت قصد دارد در ۸ آگوست میزبان رویدادی برای روبوتاکسی خود باشد.

ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت در سال ۲۰۲۰ گفته بود که تسلا آرزو دارد تا پایان دهه جاری ۲۰ میلیون دستگاه خودرو بفروشد که دو برابر بیشتر از فروش تویوتاست و این هدف در سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ تکرار شد.

خبر مرتبط
پروژه جنجالی ایلان ماسک در آستانه شکست /اختلال در تراشه مغزی نورالینک

اقتصاد نیوز: نخستین ایمپلنت نورالینک نصب شده در انسان با اختلال روبرو شد زیرا چند رشته ثبت فعالیت های عصبی آن از مغز جدا شدند.

تسلا ۱.۸ میلیون دستگاه خودرو در سال ۲۰۲۳ فروخت و قبلاً هشدار داده است که امسال با نرخ به طور قابل توجهی کمتر رشد خواهد کرد. ماسک در ماه آوریل متعهد شد تا اواخر سال ۲۰۲۴ خودروهای ارزان‌تری را روانه بازار کند. با این حال، افرادی که با مدیرعامل کار می‌کنند می‌گویند که او بیشتر بر روی عرضه یک خودروی کاملاً بدون راننده متمرکز شده است که تسلا قصد دارد در ۸ آگوست از آن رونمایی کند.

ماسک در ماه آوریل گفت که تسلا قصد دارد تا اواخر سال جاری عرضه مدل‌های جدید از جمله خودروهای مقرون به صرفه را به پیش ببرد اما تسلا اعلام کرد که قصد دارد از خطوط تولید فعلی برای وسایل نقلیه جدید مقرون به صرفه به جای امکانات جدید استفاده کند و یک تغییر استراتژیک ایجاد کند که منجر به کاهش هزینه کمتر از حد انتظار و رشد متوسط شود.

خبر مرتبط
ثروت ایلان ماسک سر به فلک گذاشت

اقتصادنیوز: ثروت خالص ایلان ماسک پس از این‌که به پایین‌ترین میزان در حدود یک سال گذشته سقوط کرد، بیشترین افزایش را از زمان قبل از خرید توییتر پیدا کرده است.

رشد آهسته تقاضای خودروهای برقی و رقابت سخت به تقاضا برای خودروهای تسلا ضربه زده است. فروش آن ۳۸ درصد در سال ۲۰۲۳ رشد کرد که کمتر از هدف رشد بلندمدت سالانه ۵۰ درصد بود و تسلا در ژانویه هشدار داد که رشد تحویل در سال جاری به میزان قابل توجهی کمتر خواهد بود.  تسلا اولین کاهش فروش سالانه خود را در طی چهار سال گذشته در دوره ژانویه تا مارس امسال ثبت کرد.

گزارش تاثیر سال ۲۰۲۳ همچنین نشان داد که شبکه شارژ سریع تسلا ۹۹.۹۷ درصد، بالاترین میزان در حداقل پنج سال گذشته است. با این حال، برخی از تحلیلگران هشدار داده‌اند که عملکرد این بخش ممکن است به دلیل اخراج‌ها آسیب ببیند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این سند همچنین شامل نمای جامعی از روابط تسلا با تامین کنندگان فلزات است، موضوعی که در میان تقاضای باتری خودروهای الکتریکی و تعرفه های جدید بر خودروها و باتری های چین مورد توجه قرار می‌گیرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۳۰ تیر

   اقتصادنیوز:‌ در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

  اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی