کمک 17 میلیاردی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان+ جزئیات

کدخبر: ۶۴۹۱۷۱
اقتصادنیوز: هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان از تخصیص سود ۳۵ هزارمیلیارد ریالی صندوق در سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ به اعضای این صندوق خبر داد.
کمک 17 میلیاردی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان+ جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز، براساس حکم قانونی تأسیس صندوق ذخیره فرهنگیان دولت موظف است معادل مجموع سهم واریزی اعضا به صندوق ذخیره فرهنگیان کمک کند. در جدول شماره 7 لایحه بودجه 1403 ، مبلغ 17 میلیارد تومان بابت کمک به صندوق ذخیره فرهنگیان در وزارت آموزش و پرورش در نظر گرفته شده که در صورت تصویب اساس نامه به این وزارتخانه اختصاص داده خواهد شد.

صندوق ذخیره فرهنگیان یک بنگاه اقتصادی متعلق به فرهنگیان کشور است، کارکنان وزارت آموزش و پرورش که عضویت در آن را پذیرفته اند باید ماهانه درصدی از حقوق و مزایای خود را (تا پنج درصد) به حساب صندوق واریز کنند. دولت نیز موظف است همه ساله معادل سهم واریزی اعضاء به صندوق ذخیره فرهنگیان را به طور کامل در ردیف اعتباری خاص در بودجه سال مربوطه منظور و پرداخت نماید.

چندی  پیش وزیر آموزش و پرورش از یک اتفاق بی سابقه در طول تاریخ فعالیت صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد و گفت: «سود خالص صندوق ذخیره فرهنگیان در سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ مبلغ ۴۹ هزار و۸۸۰ میلیارد ریال بوده که از این مبلغ، ۳۵ هزارمیلیارد ریال به فرهنگیان عضو صندوق تخصیص داده می‌شود که نسبت به دوره مالی مشابه سال ۱۴۰۱ حدود ۱۲۰ درصد افزایش داشته است.»

مجمع سالیانه منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ صندوق ذخیره فرهنگیان با حضور اعضای هیات‌امنا، هیات‌مدیره و مدیرعامل صندوق و به ریاست وزیر آموزش و پرورش و رییس هیات امنا برگزار شد و صورت‌های مالی صندوق نیز به تصویب رسید.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی