کاهش فایل‌های اجاره و فروش در بازار مسکن+ جدول

کدخبر: ۶۴۹۳۶۱
اقتصادنیوز: واسطه‌گران ملکی می‌گویند در آخرین ماه بهار تعداد فایل‌های اجاره و فروش کاهش یافته است.
کاهش فایل‌های اجاره و فروش در بازار مسکن+ جدول

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، بازار مسکن در اوایل خردادماه مانند ماه‌های گذشته، همچنان در رکود است؛ برخی از واسطه‌گران ملکی می‌گویند تعداد فایل‌های اجاره و فروش کاهش یافته است.

به گفته یک واسطه‌گر ملکی در منطقه 17 تهران، برخی از فروشندگان نیز حدود 10 درصد افزایش قیمت داشته‌اند و اغلب سازندگان ملک هستند که واحدهای آماده برای فروش دارند.

او می‌گوید تخفیف، گزینه فروشندگان نیست و به دلیل اینکه قصد تبدیل به احسن و خرید ملک دیگر دارند؛ با قیمت‌های جدید که روبه‌رو می‌شوند، حاضر به تخفیف نیستند.

خبر مرتبط
تکلیف نرخ اجاره‌بها و نهضت ملی مسکن در این استان به‌زودی اعلام می‌شود

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: با توجه به اینکه قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره‌بها که از مجلس شورای اسلامی به دولت ابلاغ شد و در دستور کار قرار گرفته، به شورای مسکن استان‌ها اختیار داده که سقف اجاره‌بها را طبق این قانون تعیین و به شورای عالی مسکن اعلام کنند.

واحدی 80 متری و نوساز در محله بلورسازی، 4 میلیارد و 600 میلیون تومان و واحدی در محله آذری، با 93 مترمربع زیربنا و 2 سال ساخت، 5 میلیارد و 850 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

خبر مرتبط
11 هزار واحد نهضت ملی مسکن در کدام شهرها افتتاح می‌شود؟

اقتصادنیوز: رئیس هیات مدیره شرکت عمران شهرهای جدید از افتتاح ۱۱ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن و واگذاری ۷ هزار قطعه زمین طرح نهضت ملی و طرح جوانی جمعیت در شهرهای جدید در در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

در محله امامزاده حسن(ع)، واحدی 63 متری و 19 سال ساخت، 3 میلیارد و 450 میلیون تومان و در محله  گلچین، واحدی 83 متری و 3 سال ساخت، 4 میلیارد تومان و درمحله یافت آباد، واحدی 63 متری و 5 سال ساخت، 3 میلیارد تومان به فروش می‌رسد.

واسطه مسکن

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی