8 سردخانه برای نگهداری فراورده های پروتئینی انتخاب شدند

کدخبر: ۶۴۹۳۶۷
اقتصادنیوز: به منظور نگهداری فرآورده‌های پروتئینی منجمد تحت شرایط بهداشتی و استاندارد، شرایط ۱۰ سردخانه متقاضی مورد بررسی کارشناسان کنترل کیفی شرکت پشتیبانی امور دام قرار گرفت که از این تعداد، با ۸ سردخانه قرارداد همکاری امضا شد.
8 سردخانه برای نگهداری فراورده های پروتئینی انتخاب شدند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، به نقل از شرکت پشتیبانی امور دام، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور در خصوص نظارت‌های مستمر و کنترل کیفی بر نهاده‌های دامی و فرآورده‌های پروتئینی توسط این شرکت گفت: در راستای حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان از ابتدای سال جاری تاکنون، کارشناسان خبره کنترل کیفی این شرکت بر خرید ۱۹ هزار و ۷۹ تن مرغ منجمد (مازاد تولید داخل) در دو ماهه اول سال جاری نظارت کرده‌اند.

وی افزود: به منظور نگهداری فرآورده‌های پروتئینی منجمد تحت شرایط بهداشتی و استاندارد، شرایط ۱۰ سردخانه متقاضی مورد بررسی دقیق کارشناسان کنترل کیفی قرار گرفت که از این تعداد، ۸ سردخانه تأیید و قرارداد همکاری با آنها منعقد شد.

شیرزاد یادآور شد: از سال گذشته مدیران استانی موظف شدند تا بر اساس استانداردهای جدید، نسبت به کنترل‌های کیفی اقدام کنند.

خبر مرتبط
عرضه مواد پروتئینی ۵۶ درصد ارزان تر از سطح شهر

اقتصادنیوز: در میادین میوه و تره بار مواد پروتیینی ۵۶ درصد، غلات ۲۰ درصد، مرغ ۹ درصد، تخم‌مرغ ۱۴ درصد، قند ۱۵ درصد و شکر ۱۴ درصد ارزان‌تر از سطح شهر به فروش می‌رسد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور تصریح کرد: نهاده‌های دامی وارداتی موجود در انبارهای مبادی ورودی و نیز استان‌ها به صورت مستمر توسط کارشناسان خبره کنترل کیفی مورد نظارت قرار می‌گیرد و تعداد ۹ مورد در سال ۱۴۰۳ رصد و پایش انجام شده است، همچنین برای حفظ کیفیت مطلوب دوره نگهداری آنها در صورت نیاز، اقدامات پیشگیرانه مانند هوادهی و مبارزه با آفات انباری انجام می‌شود.

به گفته وی، در هنگام خرید محمولات پروتئینی نیز ناظرین کنترل کیفی به صورت مستمر بر عملیات اجرایی کشتار، بسته‌بندی و انجماد محمولات استحصالی نظارت کیفی به عمل می‌آورند تا محموله‌های پروتئینی سالم برای مصرف مردم تولید شود.

خبر مرتبط
طرح تازه عرضه گوشت در میادین میوه و تره‌بار + جزئیات

اقتصادنیوز: مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران از فروش آنلاین گوشت قرمز در میادین میوه و تره‌بار پایتخت خبر داد.

شیرزاد در پایان افزود: در همین راستا میزان یک میلیارد و ۱۷۲ میلیون تومان بابت خرید سموم ضدعفونی و همچنین ۲۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بابت تهیه ملزومات مورد نیاز کنترل کیفی تامین اعتبار شده است، همچنین تأمین هزینه انجام آزمایش‌های دوره‌ای برای استفاده استان‌ها از دیگر اقدامات شرکت پشتیبانی امور دام کشور برای تقویت بخش کنترل کیفی شرکت محسوب می‌شود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی