جزئیات مهم از تسهیلات وام دهه شصتی‌ها/ اعلام مبلغ و شرایط بازپرداخت

کدخبر: ۶۴۹۴۱۱
اقتصادنیوز: معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از تمدید زمان ثبت‌نام وام دهه شصتی‌ها در سال ۱۴۰۳ خبر داد و توضیحاتی برای دریافت این وام ارائه داد.
جزئیات مهم از تسهیلات وام دهه شصتی‌ها/ اعلام مبلغ و شرایط بازپرداخت

به گزارش اقتصادنیوز، امیرحسین بانکی‌پور چندی پیش مدعی شد که جمعیت دختران مجرد بالای 30 سال حدود 2 میلیون و 100 هزار نفر است؛ همچنین آمار نشان از آن دارد که تعداد مردان مجرد دهه شصتی نیز نیم میلیون بیشتر از زنان است. شاید نتوان این آمار را به طور قطع پذیرفت، اما بالا رفتن سن ازدواج در میان دهه شصتی‌ها موضوعی است که زنگ خطر آن مدت هاست به صدا در آمده است . هرچند که مدتی است دولت تلاش کرده که با یک برنامه‌ریزی دقیق، زمینه ازدواج این گروه را فراهم کند.

از نیمه دوم سال ۱۴۰۰  موضوع طرح تسهیلات تشویقی ازدواج به متولدین دهه ۶۰ ساکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت مطرح شد و افرادی که واجد شرایط بودند امکان دریافت این تسهیلات را داشتند. اخیرا" انسیه خزعلی، معاون امور زنان ریاست‌جمهوری از تمدید زمان ثبت‌نام وام دهه شصتی‌ها در سال ۱۴۰۳ خبر داد.

این افراد مشمول وام ازدواج می شوند

 1-دارا بودن تابعیت کشور ایران

2-مجردبودن زوجین

۳- عشایر یا ساکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت

۴ – متولدین دهه ۶۰ در بازه تاریخی یک فروردین ۱۳۶۰ تا ۲۹ اسفند ۱۳۶۹

مبلغ و شرایط بازپرداخت وام به چه صورت است؟

میزان این تسهیلات مجموعا" 500 میلیون تومان است که ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات  ازدواج، ۲۰۰ میلیون تومان ‌برای خرید اقساطی جهیزیه و ۲۰۰ میلیون تومان وام اشتغال در نظر گرفته شده است ،کارمزد این وام 4 درصد و حداکثر مهلت بازپرداخت آن 36 ماه می باشد.

پرداخت وام تا چه زمانی ادامه دارد ؟

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به ثبت‌نام بیش از ۲۳۰۰ زوج در سامانه ثبت‌نام و معرفی حدود ۱۲۰۰ زوج واجد شرایط به بانک‌ها برای دریافت این وام گفت :تا زمانی که بودجه وجود دارد محدودیتی برای کسانی که شرایط دریافت این وام را داشته باشند،‌ نیست.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی