رشد غیرمنتظره تراز تجاری کره جنوبی تنها با این محصول

کدخبر: ۶۵۰۶۳۴
اقتصادنیوز :تداوم رشد صادرات کره جنوبی در ماه گذشته به کمک تقاضا برای نیمه رساناها، تراز تجاری این کشور را به بزرگترین مازاد از سال ۲۰۲۰ افزایش داد.
رشد غیرمنتظره تراز تجاری کره جنوبی تنها با این محصول

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، بر اساس داده‌هایی که توسط اداره گمرک کره جنوبی منتشر شد، میزان صادرات با در نظر گرفتن تفاوت‌های روز کاری، در ماه مه نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۹.۲ درصد افزایش یافت اما در مقایسه با آوریل، ۱۱.۳ درصد کاهش داشت.

بدون این تنظیم، مجموع صادرات کره جنوبی، ۱۱.۷ درصد افزایش یافت که کمتر از ۱۵.۳ درصد پیش بینی شده در نظرسنجی بلومبرگ بود. مجموع  واردات، ۲ درصد کاهش یافت.

مازاد تجاری این کشور به ۴.۹۶ میلیارد دلار افزایش یافت که بیشترین میزان در ۴۱ ماه گذشته بود. طبق اعلام وزارت بازرگانی کره جنوبی، این کشور به مدت یک سال کامل، شاهد افزایش تراز تجاری بوده است.

خبر مرتبط
امارات و کره جنوبی توافقنامه امضا کردند + جزئیات

اقتصادنیوز: مقامات امارات متحده عربی و کره جنوبی روز چهارشنبه توافقنامه مشارکت اقتصادی جامع (Cepa) را با هدف تقویت همکاری‌های اقتصادی و تجاری بین دو کشور امضا کردند.

بانک کره جنوبی در ماه گذشته، پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی را به رقم بالاتری بازبینی کرد، زیرا شتاب صادرات به دلیل تقاضا برای محصولات از جمله نیمه‌رساناها و خودرو، قوی باقی مانده است. فروش تراشه‌ها به خصوص، قوی بوده و منجر به افزایش فروش کلی در خارج از کشور از اواخر سال گذشته شده است.

تجارت در سه ماه اول سال میلادی جاری، به کره جنوبی کمک کرد تا رشد اقتصادی دو برابر سریع‌تر از پیش‌بینی تحلیلگران داشته باشد. صادرات تراشه‌های کره جنوبی در ماه مه نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۵۴.۵ درصد افزایش یافت در حالی که صادرات صفحه نمایش، ۱۵.۸ درصد داشت.

وزارت تجارت اعلام کرد صادرات هارد درایوهای اس ای دی مورد استفاده در رایانه‌ها ۴۸.۴ درصد افزایش یافته است. صادرات نیمه‌رساناها برای هفتمین ماه افزایش یافت اما در مقایسه با رشد ۵۶.۱ درصدی در آوریل، اندکی آهسته شد.

خبر مرتبط
چین و کره جنوبی توافقنامه امضا کردند

چین و کره جنوبی برای انجام گفتگوهای دیپلماتیک و امنیتی به توافق رسیدند.

کره جنوبی و برخی از همسایگانش در آسیا، در بالاترین سطح سلسله مراتب کلی زنجیره تامین فناوری قرار دارند و از افزایش تقاضا برای قطعات الکترونیکی مورد نیاز برای پیشرفت هوش مصنوعی و پردازش داده در اقتصادهای بزرگی مانند آمریکا، سود بیشتری خواهند برد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکت‌های تراشه‌ سازی سامسونگ الکترونیک و اس کی هاینیکس کره جنوبی با بهبود تقاضا برای تراشه‌های حافظه خود، درآمدهای بهتر از حد انتظار را گزارش کرده‌اند. این دو شرکت اکنون در حال رقابت برای تامین حافظه پیشرفته مورد نیاز شرکت انویدیا هستند که سود بیشتری نسبت به انواع معمولی تراشه حافظه دارد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی