مهلت رفع تعهد ارزی مشخص شد

کدخبر: ۶۵۰۶۸۲
اقتصادنیوز :مهلت رفع تعهدات ارزی صادرات و بهره مندی از معافیت‌های مالیاتی صادرات تا پایان تیر ماه ۱۴۰۳ تمدید شد.
مهلت رفع تعهد ارزی مشخص شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر،  سازمان توسعه تجارت ایران در نامه‌ای آخرین مهلت صادرکنندگان جهت رفع تعهد ارزی و بهره مندی از معافیت‌های مالیاتی صادرات را تا پایان تیر ماه سال ۱۴۰۳ اعلام کرد.

در این نامه آمده است: با عنایت به ضرورت اطلاع صادرکنندگان سال ۱۴۰۲ از مهلت ایفای تعهدات ارزی حاصل از صادرات سال یاد شده و همچنین برخورداری از معافیت‌های مالیاتی صادرکنندگان، به استحضار می‌رساند مهلت استفاده از پروانه‌های صادراتی سال مذکور و بهره‌مندی از معافیت‌های مالیاتی سال ۱۴۰۲ تا پایان تیر ماه سال خواهد بود. لذا مقتضی است صادرکنندگان اقدامات خود را به منظور ایفای تعهدات ارزی سال مزبور، بر اساس مهلت پایان تیر ماه تنظیم نمایند تا پس از اتمام این مهلت، درگیر چالش‌های ناشی از عدم ایفای تعهدات ارزی حاصل از صادرات نشوند.

خبر مرتبط
لیست مقاصد صادراتی ایران با شنبه های تعطیل/ توصیه پارلمان بخش خصوصی برای رفع خودتحریمی

اقتصادنیوز: جدیدترین پژوهش اتاق بازرگانی اصفهان نشان می‌دهد؛اکثر اقتصاددانان، کارشناسان و فعالان اقتصادی معتقدند؛ تعطیلی روز شنبه بهترین انتخاب است تا یک روز به عنوان تعطیلی مشترک بین تجار در سطح بین‌المللی در نظر گرفته شود تا ۴ روز قطع مراوادات تجاری بین المللی به ۳ روز تقلیل یابد.

خبر مرتبط
فوری/ صادرات و ترانزیت به اقلیم کردستان عراق باز شد

اقتصادنیوز: پس از وقفه چند روزه صادرات و ترانزیت کالا از گمرکات مرزی اقلیم کردستان از سر گرفته شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی