بانک مرکزی گزارش داد

کم لطفی بانک‌ها به نهضت ملی مسکن/ 18 بانک یک ریال تسهیلات پرداخت نکردند+ نمودار

کدخبر: ۶۵۱۲۶۹
اقتصادنیوز: طبق گزارش بانک مرکزی، تا انتهای اردیبهشت امسال تمام بانک‌ها در مجموع 68 هزار و 339 میلیارد تومان تسهیلات برای اجرای طرح مسکن ملی اعطا کرده‌اند.
کم لطفی بانک‌ها به نهضت ملی مسکن/ 18 بانک یک ریال تسهیلات پرداخت نکردند+ نمودار

به گزارش اقتصادنیوز، آخرین گزارش بانک مرکزی نشان می‌دهد که هر بانک چقدر در تامین منابع موردنیاز برای اجرا طرح ملی مسکن مشارکت داشته است. بر اساس این گزارش، بیش از 85 درصد از این مشارکت توسط بانک مسکن صورت گرفته است. بانک ملت نیز سهمی نزدیک به 5 درصد را به خود اختصاص داده است.

030312

مشارکت بانک‌ها در نهضت ملی مسکن

طبق گزارش بانک مرکزی، تا انتهای اردیبهشت امسال تمام بانک‌ها در مجموع 68 هزار و 339 میلیارد تومان تسهیلات برای اجرای طرح مسکن ملی اعطا کرده‌اند. البته این مبلغ توسط تعدادی از بانک‌ها تامین شده و حجم مشارکت برخی از بانک‌ها صفر بوده است.

بالاترین رقم، مربوط به بانک مسکن است. مشارکت این بانک در اجرای این طرح به 60 هزار و 113 میلیارد تومان رسیده است. در مقام بعد، بانک ملت قرار گرفته که مشارکت آن با اختلاف زیادی پس از بانک مسکن قرار گرفته و به 3 هزار و 335 میلیارد تومان رسیده است. پس از آن نیز سایر بانک‌ها قرار گرفته‌اند که حجم مشارکت آن‌ها به نسبت دو بانک اول به مراتب کمتر است. برای مثال، بانک سپه یک هزار و 295 میلیارد تومان در این طرح مشارکت داشته است. بانک ملی و بانک تجارت نیز از دیگر بانک‌هایی هستند که مشارکت آن‌ها بالای یک هزار میلیارد تومان است. این رقم برای سایر بانک‌های باقی‌مانده کمتر از هزار میلیارد تومان است. مثلا، مشارکت بانک صادرات ایران تنها 4 میلیارد و 800 میلیون تومان بوده است.

سهم بانک‌ها از مشارکت در نهضت ملی مسکن

براساس گزارش اکوایران، بر اساس ارقام مذکور، بانک مسکن بالاترین سهم را میان سایر بانک‌ها از مشارکت در طرح نهضت ملی به خود اختصاص داده است. به بیان دقیق‌تر، این بانک 87 درصد از کل تسهیلات اعطایی به این هدف را تا انتهای اردیبهشت ماه تقبل کرده است. سهم بانک ملت نیز برابر با 4.8 درصد است. این در حالی است که مشارکت تمام بانک‌های دیگر در مجموع به 7 درصد می‌رسد. به بیان دیگر، حجم مشارکت 18 بانک برابر با صفر بوده است.

030312

 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی