توصیه مهم به تهرانی‌ها/ الگوی مصرف آب مشخص شد

کدخبر: ۶۵۱۹۸۲
اقتصادنیوز :مدیرعامل آبفای تهران گفت: الگوی مصرف تعیین شده برای هر خانوار تهرانی ۱۲ مترمکعب در ماه است و با رعایت الگوی مصرف تعیین‌شده در صورت کاهش مصرف دو برابر مبلغ پرداختی قبلی جایزه دریافت میکنند.
توصیه مهم به تهرانی‌ها/ الگوی مصرف آب مشخص شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، محسن اردکانی با دعوت از تمامی مشترکان شرکت آب و فاضلاب استان تهران برای صرفه‌جویی حداقل ۱۰ درصدی مصرف آب برای گذر بدون مشکل و نگرانی از تابستان گرم پیش رو، گفت: براساس دستورالعمل‌های تعیین شده، مشترکان پرمصرفی که مصارف خود را به زیر الگوی مصرف برسانند، به ازای هر مترمکعب مصرف کمتر از الگوی تعیین‌شده، جایزه خوش‌مصرفی به صورت بستانکاری در قبوض آنان لحاظ می‌شود.

به‌گفته وی مشترکان خوش‌مصرفی که مصارف آنان در سال گذشته زیر الگوی تعیین‌شده بوده است، در صورت کاهش هر مترمکعب مصارف خود، جایزه خوش‌مصرفی دریافت می‌کنند.

وی الگوی مصرف تعیین شده برای هر خانوار تهرانی را ۱۲ مترمکعب در ماه اعلام و تصریح کرد: هم‌اکنون مشترکانی که الگوی مصرف تعیین‌شده را رعایت می‌کنند، در صورت کاهش مصارف خود، بیش از دو برابر مبلغ پرداختی قبلی جایزه خوش‌مصرفی دریافت خواهند کرد.

خبر مرتبط
خبر مهم آبفا برای شهرندان تهران؛ در تابستان جیره‌بندی آب نداریم

مدیرعامل آبفای استان تهران تاکید کرد که مردم اطمینان خاطر داشته باشند که در تابستان جیره بندی آب اتفاق نخواهد افتاد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران درباره آخرین وضعیت تأمین آب شهروندان و مشترکان این شرکت، اظهار داشت: امسال چهارمین سال پیاپی خشکسالی را سپری می‌کنیم و یک ناترازی بین منابع و مصارف به علت خشکسالی‌های گذشته وجود دارد اما توانمندی‌ها و مجاهدت‌ها و تلاش شبانه‌روزی و خستگی‌ناپذیر همکاران شرکت جبران‌کننده ناترازی موجود است.

وی با بیان اینکه شرکت آبفای استان تهران با افزایش بهره‌وری و استفاده بهینه از منابع و سامانه‌های توزیع و مدیریت مصرف، در تلاش برای ایجاد تراز بین منابع و مصارف است، گفت: در سال‌های گذشته، هوا به تدریج گرم می‌شد و سامانه‌های توزیع که برای فصول گرم و سرد دارای تنظیمات فنی متناسب با شرایط آب و هوایی هستند، به تدریج برای شرایط جدید آب و هوایی آماده بهره‌برداری می‌شدند.

وی افزود: اما امسال ناگهان در روزهای هشتم و نهم خردادماه حدود هفت تا هشت درجه دمای هوا افزایش یافت و وضعیت دمای هوا از شرایط خنکای بهاری به گرمای اواسط تابستان تغییر یافت و شهروندان به یکباره ضمن شست و شو و آبگیری کولرهای آبی، سامانه‌های سرمایشی خود را به صورت مستمر وارد مدار بهره‌برداری کردند به‌گونه‌ای که در روز ۹ خردادماه امسال مصرف آب شهر و استان تهران با مصرف ۱۰ مردادماه سال گذشته معادل و شبکه دچار شوک شد که تجربه نادری برای شرکت بود.

خبر مرتبط
رئیس آبفا بهارستان از شهروندان عذرخواهی کرد

اقتصادنیوز: رئیس آبفا بهارستان به دلیل گل آلود شدن آب شرب از مردم عذرخواهی کرد و گفت: مشکل تا ۲۴ ساعت آینده به طور کامل رفع می شود.

اردکانی تصریح کرد: با این وجود و با تلاش همکاران، کمترین تأثیر و شوک به شبکه وارد شد و به جز نقاط محدودی به‌ویژه در شهر شهریار واقع در محدوده شرکت آبفای غرب استان تهران که کمبودهایی به دلیل افت فشار ایجاد شد، وضعیت شبکه سایر مناطق ازجمله پایتخت در شرایط عادی و نرمال است ضمن آنکه با اقدام‌های خوبی که در شهریار توسط همکاران انجام گرفته، تاکنون بیش از ۹۵ درصد از مشکل افت فشار آب برطرف شده است و با اقدام‌های تکمیلی که در حال انجام است ظرف مدت کوتاهی، مشکل به طور کامل رفع می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: البته در نسیم‌شهر واقع در محدوده آبفای جنوب‌غرب استان تهران تماس‌های محدودی به دلیل افت فشار آب ثبت شد و با اقدام‌های اصلاحی در شبکه، به فوریت مشکل مرتفع شد و در جنوب‌شرقی نیز که همه ساله در شهرستان‌های پاکدشت، ورامین و پیشوا دچار چالش‌های عمده‌ای به لحاظ تأمین آب بودیم، با اقدام‌هایی که در یک سال گذشته انجام شده است، شبکه در شرایط عادی قرار دارد.
مدیرعامل شرکت آبفای استان تهران از شهروندان درخواست کرد: با حداقل ۱۰ درصد صرفه‌جویی، همچون گذشته این شرکت را همراهی کنند تا تابستان گرم پیش رو را بدون کمترین مشکل و نگرانی پشت سر بگذاریم.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی