علت افزایش قیمت بازار آی تی مشخص شد/ ثبت سفارش جدید ممکن نیست؟

کدخبر: ۶۵۲۰۲۹
اقتصادنیوز: نایب رئیس اتاق اصناف تهران از افزایش قیمت در بازار آی‌تی به دنبال ابلاغ مصوبه جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد.
علت افزایش قیمت بازار آی تی مشخص شد/ ثبت سفارش جدید ممکن نیست؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازاکوایران، اخیرا وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) مصوبه‌ای صادر کرده که براساس آن واحدهای بازرگانی تا اطلاع ثانوی امکان ثبت سفارش جدید ندارند. البته طبق اعلام سامانه جامع تجارت، امکان اخذ ثبت سفارش جدید برای واحدهای بازرگانی وزارت صمت همچنان برقرار است، اما اولویت نخست با ۷۵۰ کد تعرفه‌ای است.  برهمین اساس فعالان این حوزه پیش‌بینی می‌کنند، قیمت در بازار آی‌تی به شدت رشد کند. 

محمدرضا فرجی تهرانی، نایب رئیس اتاق اصناف تهران این موضوع را تایید می‌کند و می‌گوید با مصوبه جدید وزارت صمت  و حذف ارز نیمایی احتمال تغییر قیمت‌ها در بازار آی‌تی وجود دارد. 

خبر مرتبط
علت آشفتگی بازار سرمایه مشخص است؟+ جدول

اقتصادنیوز: به اعتقاد برخی کارشناسان، یکی از دلایل وضعیت نابسامان بازار سرمایه در این روزها، نرخ بالای اوراق اخزا است که موجب شده تا کف p به e بازار سهام را به محدوده ی ۳ برساند و از جذابیت سهام بکاهد.

او می‌افزاید: در حال حاضر، فعالان صنف فناوران رایانه چند روزی است که کد تایید ۸ رقمی برای ثبت سفارش از طریق سامانه جامع تجارت دریافت نکرده‌اند. اتحادیه با پیگیری این موضوع و ارسال نامه به وزیر صمت و معاونان وی، در تلاش است این مشکل را هر چه زودتر حل کند.

خبر مرتبط
معامله‌گران چشم به راه اصلاحات!/ پیش بینی بازار سهام امروز 19 خرداد+ نمودار

اقتصادنیوز: بورس تهران در روز انتهایی معاملات هفته دوم خرداد ماه با کاهش تراز شاخص کل و افت تراز شاخص هم‌وزن مواجه شد. در آخرین روز معاملاتی هفته قبل ارزش معاملات خرد در کانال 2 همتی قرار داشت و شاهد خروج جریان پول حقیقی از بازار سهام بودیم.

به نقل از اتاق اصناف، رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران با اشاره به اینکه ارز کالاهای رایانه ای در تالار دوم عرضه می‌شود؛ می‌گوید: در حال حاضر بازار صنف فناوران رایانه در رکود به سر می‌برد و با توجه به اینکه وزارت صمت اجازه ثبت سفارش به فعالان حوزه آی‌تی را نداده است، ممکن است با افزایش قیمت مواجه شویم.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی