هزینه اجاره‌‌ خانه در رشت چقدر کمتر از تهران است؟

کدخبر: ۶۵۲۱۷۰
اقتصادنیوز: بازار اجاره مسکن شهرهای شمالی به‌ویژه مناطق شهری توریستی شمال تحت‌تاثیر تقاضای خارجی یا همان غیربومی قرار دارد که همین پارامتر، بر روند رشد اجاره‌‌‌بها تاثیر می‌‌‌گذارد.
هزینه اجاره‌‌ خانه در رشت چقدر کمتر از تهران است؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از دنیای اقتصاد ، بازار اجاره آپارتمان‌‌‌های رشت از جمله این شهرهاست. برحسب اینکه «تقاضای سکونتی از سایر شهرها به قصد شمال» در دوره‌‌‌های مختلف زمانی افزایش یا کاهش پیدا کند، اجاره‌‌‌بها تحت‌تاثیر قرار می‌گیرد.

به عنوان مثال در دوره کرونا و اعمال دورکاری، گروهی از خانوارها از برخی کلان‌شهرها از جمله تهران و اصفهان به سمت شهرهای شمالی «مهاجرت کوتاه مدت» (یکساله) انجام دادند و به عنوان تقاضای اجاره‌‌‌نشینی وارد بازار اجاره شدند. در حال حاضر به نظر می‌رسد این نوع مهاجرت‌‌‌ها در سطح آنچنانی در شهرهای شمالی نباشد.

متوسط اجاره‌‌‌بها در این فایل‌‌‌ها مترمربعی ۱۷۵‌هزار تومان است که به این ترتیب مشخص می‌شود، اجاره‌‌‌بها در رشت نصف تهران است. البته این مقایسه براساس فایل‌‌‌های در نوبت اجاره است و آمار رسمی از اجاره‌‌‌بهای قطعی در دسترس نیست.

در این بازار، آپارتمان‌‌‌ها با فرمول متوسط اجاره‌‌‌بهای ماهانه ۵ میلیون و ۴۰۰‌هزار تومان و پول پیش ۳۰۰ میلیون تومان فایل شده است.

 

 

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی