دست اروپایی رو شد/ هزینه سنگین واردات گاز از کشورهای غیر از روسیه

کدخبر: ۶۵۲۲۰۱
اقتصادنیوز :رئیس شرکت روس‌نِفت طی اظهاراتی اعلام کرد که اتحادیه اروپا در سال های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳ بیش از ۶۳۰ میلیارد دلار برای واردات گاز از کشورهایی غیر از روسیه هزینه کرده است.
دست اروپایی رو شد/  هزینه سنگین واردات گاز از کشورهای غیر از روسیه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، ایگور سچین، رئیس شرکت روس‌نِفت، طی اظهاراتی در مجمع اقتصادی بین المللی سن پترزبورگ (SPIEF) اعلام کرد که اتحادیه اروپا در سال های 2021 تا 2023 بیش از 630 میلیارد دلار برای واردات گاز از کشورهایی غیر از روسیه هزینه کرده است.

وی در ادامه تصریح کرد که این هزینه معادل هزینه واردات گاز قاره اروپا از روسیه طی 8 سال است.

وی گفت: پس از کاهش خرید منابع انرژی روسیه، اتحادیه اروپا از سال 2021 تا 2023 بیش از 630 میلیارد دلار برای واردات گاز از سایر کشورها هزینه کرد که این میزان معادل کل هزینه گاز اروپا در 8 سال قبل از آن است.

سچین همچنین تأکید کرد که این رقم به حدود رقم سرمایه گذاری اروپا در بخش انرژی سبز در مدت مشابه می‌رسد و معادل تولید ناخالص داخلی سوئد و لهستان و همچنین تقریباً چهار برابر کل تولید ناخالص داخلی کشورهای حوزه بالتیک است.

خبر مرتبط
جزئیات نقشه شوم آمریکا علیه روسیه لو رفت

اقتصادنیوز:کارین کنایسل وزیر خارجه سابق اتریش وجود طرح‌هایی در اندیشکده‌های غربی برای اینکه فدراسیون روسیه را مانند فدراسیون یوگسلاوی تجزیه کنند، تائید کرد و گفت:نمی‌دانم که صحبت درباره تجزیه روسیه به پنج کشور بود یا خیر، اما به خاطر دارم که این بحث وجود داشت.

بر اساس این گزارش، مجمع بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ (SPIEF) در روزهای 5 تا 8 ژوئن برگزار شد.

موضوع همایش امسال "تشکیل مناطق جدید رشد به عنوان سنگ بنای یک جهان چند قطبی" اعلام شده است.

امسال این همایش نمایندگانی از 136 کشور از جمله ایران، ترکیه، آذربایجان، برزیل، ونزوئلا، هند، قزاقستان و چین را گرد آورد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی