مجمع عمومی 1402 همکاران سیستم برگزار شد:

از سودآوری چشمگیر تا پیشتازی در ارائه محصولات فناورانه نوین

کدخبر: ۶۵۲۳۳۰
اقتصادنیوز: مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی منتهی به 1402/12/29 شرکت همکاران‌ سیستم روز شنبه 19خرداد ماه 1403 با حضور بیش از 80 درصد از سهامداران به صورت الکترونیکی برگزار شد.
از سودآوری چشمگیر تا پیشتازی در ارائه محصولات فناورانه نوین

به گزارش اقتصادنیوز، پس از رسمیت یافتن مجمع و تشکیل هیئت رئیسه، محمد عزیزاللهی، مدیرعامل همکاران سیستم به نمایندگی از هیئت مدیره شرکت، ضمن ارائه گزارش جامعی از روند فعالیت‌های شرکت در سال 1402، به بیان  نقاط تمرکز و اهداف استراتژیک سال 1403 پرداخت و پیام هیئت مدیره را به اطلاع سهامداران رساند.

عزیزاللهی با بیان آمارهایی از شاخص‌های مالی شرکت، خبر از رشد 84 درصدی درآمد عملیاتی تلفیقی و رشد 107 درصدی سود عملیاتی تلفیقی در سال 1402 را داد. او در ادامه اشاره کرد حاشیه سود عملیاتی تلفیقی شرکت از سال 1398 تاکنون، از 48 درصد به 64 درصد افزایش داشته است و درآمد تلفیقی به 2845 میلیارد تومان رسیده است. بعلاوه، مدیر عامل همکاران سیستم اعلام کرد که بودجه شرکت در سال 1403، حدود 4800 میلیارد تومان درآمد عملیاتی تلفیقی و 3 هزار میلیارد تومان سود عملیاتی تلفیقی شرکت همکاران سیستم خواهد بود.

پس از ارائه، گزارش حسابرس قرائت شد و در ادامه با برگزاری پرسش و پاسخ هیئت مدیره به تمامی سوالات حاضرین و سهامداران آنلاین پاسخ داد. سپس رای‌گیری انجام گردید و تمامی پیشنهادات هیئت مدیره مطابق دستورجلسه مجمع عادی تصویب شد. در انتها با تصویب تقسیم سود 1800 میلیارد تومانی که در تاریخ 30 خرداد ماه پرداخت خواهد شد، سهامداران با دست پر جلسه را ترک کردند.

در انتهای جلسه، فرید فولادی، رئیس هیئت مدیره و رئیس مجمع، ضمن برشمردن اصول پایه ای همکاران سیستم همچون شفافیت، صراحت، صداقت و سخت کوشی که توسط موسسین همکاران سیستم از بدو تاسیس تا کنون در شرکت نهادینه شده، هیئت مدیره را حافظ این اصول و انتقال دهنده آن به نسل های بعدی دانست و تاکید کرد که محکم و استوار و بر پایه منطق کسب و کار سالم، همکاران را پیش خواهیم برد.

گزیده‌ای از صحبت‌های مدیرعامل همکاران سیستم در ادامه ارائه شده است:

دستاوردهای همکاران سیستم در سال 1402

تداوم در جذب مشتریان جدید

ابتدا مدیرعامل با اشاره به استراتژی این شرکت در رهبری بازار و ارائه راهکارهای یکپارچه ERP، گفت: «هم‌اکنون نزدیک به 130 هزار مشتری در گستره بزرگی از صنایع و کسب‌وکارهای استراتژیک در کشور، از راهکارهای همکاران‌ سیستم استفاده می‌کنند.» به گفته‌ی عزیزاللهی، در حوزه محصولات راهکاران و راهکاران ابری، در سال 1402 بالغ بر هزار مشتری جدید جذب و تعداد کل مشتریان به بیش از 9500 شرکت رسیده است. این شرکت برای محصولات سپیدار و دشت نیز موفق به جذب بالغ بر 16 هزار مشتری جدید شده و تعداد کل مشتریان آن به بیش از 119 هزار شرکت رسیده است.

اعتماد شرکت‎های بزرگ در صنایع استراتژیک کشور به همکاران سیستم

مدیرعامل همکاران سیستم از راهکاران به عنوان یک ERP بالغ و جامع در کشور یاد کرد که در ترکیب با امکانات متناسب سازی، از طریق اکوسیستم بازار، ظرفیت پاسخگویی به طیف متنوعی از صنایع، بازارها و سگمنت های مختلف از مشتریان را فراهم نموده است.

او در ادامه گفت: «در حال حاضر، توانایی پاسخگویی به نیازهای صنایع مختلف از جمله لوازم خانگی، پخش، نفت، گاز و پتروشیمی، خرده‌فروشی، غذایی و آشامیدنی، سیمان، قطعه‌سازی، دارویی و همچنین فولاد و معدن را در راهکاران داریم. در سال گذشته مشتریان بزرگی در صنایع مختلف به ما پیوستند که نشان از اعتماد بازار به همکاران سیستم است.»

عرضه محصولات جدید به بازار

عزیزاللهی در ادامه ارائه خود به عرضه محصولات جدید همکاران سیستم در سال گذشته اشاره کرد و گفت: «در سال 1402، با عرضه 10 محصول جدید به بازار توانستیم بخش بزرگ‌تری از نیازهای صنایع موجود را پوشش دهیم. محصولاتی همچون مدیریت مکاتبات سازمانی، برنامه‌ریزی تولید و تامین، مدیریت امور بازنشستگان، مدیریت امور سهامداران، مدیریت زنجیره تامین، مدیریت برونسپاری تولید، مدیریت عملکرد کارکنان، اینترنت اشیاء صنعتی، هوشمندی تجاری و سامانه مودیان از جمله محصولات جدید همکاران سیستم هستند که به سطح مناسبی از بلوغ رسیدند.»

توسعه خدمات رایانش ابری

مدیر عامل همکاران سیستم درخصوص دستاوردهای این حوزه گفت: «از جمله ارکان موثر بر پایداری درآمدهای همکاران سیستم، ارائه خدمات ابری به بازار بوده که مزایای مهمی را برای بازار و مشتریان به ارمغان آورده است.» به گفته مدیر عامل همکاران سیستم، این شرکت موفق به جذب نزدیک به 700 مشتری ابری جدید در سال 1402 شده و تعداد کل مشترکان راهکاران ابری به بیش از 2700 مشترک در سال 1402 رسیده است.

عزیزاللهی با مروری به عملکرد شرکت ابرآمد (ارائه دهنده خدمات رایانش ابری) در سال 1402 اظهار داشت: «ما توانستیم در سال گذشته، دو سرویس‌ کلیدی WAF و DaaS را به بازار عرضه کنیم.» به گفته مدیرعامل همکاران سیستم در حال حاضر بالغ بر 4 هزار ماشین مجازی در زیرساخت ابرآمد فعال است.

بهره برداری از دیتاسنتر همکاران سیستم

مدیرعامل همکاران سیستم در رابطه با پروژه دیتاسنتر، به عنوان یکی از اصلی ترین سرمایه گذاری های شرکت در سال گذشته گفت: «مقدمات عملیاتی شدن دیتاسنتر همکاران سیستم، که به جرأت می‌توان گفت به لحاظ پایداری و کیفیت یکی از بهترین دیتاسنترهای ایران است، در سال 1402 فراهم شد و  در ادامه، در سال 1403 از دیتاسنتر بهره برداری خواهیم کرد.»

برگزاری «باهم»، بزرگ‌ترین رویداد فناوری کشور

رویداد «باهم» 1402، از تاریخ 2 تا 5 دی ماه، در نمایشگاه بین‌المللی تهران در یک سالن اختصاصی برگزار شد و همکاران سیستم در این رویداد، میزبان بیش از 6 هزار نفر از مشتریان، فعالان و علاقمندان حوزه فناوری اطلاعات بود. یکی از مهمترین بخش‌های رویداد باهم، برگزاری بیش از 40 سمینار، کارگاه و نشست‌ تخصصی بود که مورد استقبال طیف گسترده‌ای از علاقمندان قرار گرفت که در مجموع، نزدیک به 1600 نفر در آنها حضور پیدا کردند. در حاشیه رویداد باهم، مدیران همکاران سیستم از طریق برگزاری بیش از 600 جلسه حضوری، در فضایی تعاملی و از نزدیک با مشتریان به تبادل نظر و گفت‌و‌گو پرداختند.

نقاط تمرکز استراتژیک و اهداف همکاران سیستم در سال 1403

تشریح نقاط تمرکز و اهداف استراتژیک سال 1403 با تمرکز بر محورهای تحول دیجیتال، ارائه نسل جدید محصولات، بکارگیری فناوری‌های جدید مبتنی بر نیاز بازار، توسعه خدمات رایانش ابری، توسعه و توانمندسازی سرمایه‌های انسانی و خلق ارزش برای مشتری، بخش پایانی ارائه مدیرعامل همکاران سیستم بود.

تحول دیجیتال و نقش همکاران سیستم

محمد عزیزاللهی با اشاره به ضرورت استفاده از فناوری‌های تحول دیجیتال در کسب‌و‌کارها در تمامی صنایع تاکید کرد که استفاده از سیستم‌های برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) برای تحول دیجیتال حیاتی هستند. وی در این خصوص گفت: «از آنجایی که کسب‌وکارها، فناوری‌های دیجیتال را برای بهبود فرایندها و محرک رشد بکار می گیرند، ERP رکن کلیدی در موفقیت در این مسیر است. استفاده از ERP برای تحول دیجیتال به کسب و کارها کمک می‌کند تا داده‌ها را متمرکز کرده و امکان تبدیل آنها را به بینش فراهم کنند و در نهایت منجر به ساده‌سازی فرایندهای تجاری و افزایش بهره وری شوند.»

نسل جدید محصولات؛ مهمترین سرمایه گذاری آتی همکاران سیستم

عزیزاللهی در این خصوص گفت: «ارائه نسل جدید محصولات بر اساس نیاز بازار پایه‌گذاری شده است. ما توانسته‌ایم همزمان با ارائه نسل‌های جدید محصولات، مقدمات لازم برای مهاجرت موفقیت آمیز مشتریان  را فراهم کنیم و با تغییر نسل محصولات و توسعه تکنولوژی‌های به‌روز باعث رشد و توسعه کسب و کارها در صنایع مختلف شویم.»

وی ادامه داد: «پتانسیل بازار، نیاز شرکت‌‌ها به همگام شدن با تغییرات تکنولوژی و وابستگی به نرم‌‌افزارها سبب شده که کسب‌‌وکارها انتظارات بیشتری از ERPها به عنوان نقطه اتصال کسب­وکارشان با IT داشته باشند. از این‌‌رو، نسل بعدی نرم افزارهای ERP با اهداف تسهیل انجام کارها با تکیه بر تکنولوژی­‌هایی مانند خودکارسازی فرایندها، ایجاد هوشمندی در عملیات، توسعه مفهوم برنامه‌‌ریزی و پیش‌بینی و گسترش مرزهای ERP با ایجاد همکاری­‌های بین‌­سازمانی، شکل گرفته است.»

توسعه محصولات برپایه نیاز بازار و تکنولوژی

عزیزاللهی در ادامه گفت: «همکاران سیستم رهبری محصولی نرم افزارهای سازمانی در بازار ایران را در اختیار دارد. برای پاسخگویی به عمده نیازهای محصولی مشتریان خود در بازارهای هدف راهکارهایی را ارائه می‌دهیم که سرآمد و مبتنی بر تکنولوژی‌های روز هستند و با خواسته‌های مشتریان تطابق دارند. فناوری های نوین از جمله AI  به زودی موجب تحولات جدی در کسب‌و‌کارها خواهد شد و محصولات و خدمات همکاران سیستم نیز مبتنی بر این فناوری‌ها به روز رسانی شده و توسعه خواهند یافت. بنابراین، ما با هدف پاسخگویی به نیازهای کسب و کاری مشتریان بر آن هستیم تا در سال 1403 به کاربردی کردن این فناوری‌ها بپردازیم و آنها را در نسل جدید محصولات‌مان به‌کار بگیریم.

توسعه خدمات رایانش ابری

مدیرعامل همکاران سیستم در خصوص توسعه خدمات رایانش ابری شرکت گفت: «ابرآمد در سال 1403، 800 مشترک جدید جذب خواهد کرد. پلتفرم ابری که از مهم‌ترین محصولات این شرکت است در سال جدید عرضه خواهد شد.» او همچنین اعلام کرد که در حوزه راهکاران ابری، 900 مشترک اضافه و 65 درصد مشتریان جدید از طریق راهکاران ابری جذب خواهند شد.

توسعه و توانمندسازی سرمایه‌های انسانی

عزیزاللهی در این خصوص گفت:«عمده‌ترین دلیل موفقیت همکاران سیستم، حضور سرمایه انسانی متخصص است. در این مسیر در سال 1403 با تمرکز بر بالابردن سطح تخصص بدنه سازمان، توسعه ظرفیت‌های تخصصی و مهارتی و همچنین قابلیت‌های مدیریتی، به دنبال پیشبرد موفق استراتژی‌ها و برنامه‌های تعریف‌شده هستیم.»

ارزش‌آفرینی برای مشتری و خلق تجربه مطلوب

عزیزاللهی در جمع‌بندی سخنان خود گفت: «130 هزار مشتری ثروت عظیمی برای همکاران سیستم به شمار می‌رود. همکاران سیستم همواره موفقیت مشتری و ماندگاری او را هدف خود قرار داده و در راستای تحقق این هدف تلاش بسیاری کرده است.»

وی در پایان گفت: «خدمات پشتیبانی که در طیف گسترده‌ای توسط نیروی متخصص در سطح کشور ارائه می‌شود، نقطه قوت ما است که بتوانیم پاسخگویی سریعی به تغییرات و نیازهای بازار داشته باشیم که همین موضوع وجه تمایز همکاران سیستم در بازار است که اعتماد مشتریان را به خوبی جلب کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی