برق ارزان تامین شد/ عشایر این استان صاحب روشنایی شدند

کدخبر: ۶۵۲۴۳۷
اقتصادنیوز: مدیرکل امور عشایری لرستان از توزیع پنل خورشیدی بین عشایر این استان خبر داد.
برق ارزان تامین شد/ عشایر این استان صاحب روشنایی شدند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، نورمحمدی در سخنانی، اظهار داشت: توزیع پنل‌های خورشیدی یکی از راهکارهای ارزان تأمین برق عشایر و کاهش سوخت‌های فسیلی است، این پنل‌های خورشیدی در مناطق دورافتاده و سخت‌گذر که به شبکه برق دسترسی ندارند در اختیار عشایر قرار می‌گیرد تا روشنایی و برق موردنیاز خود را تأمین کنند.

وی گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال با همکاری شرکت توزیع نیروی برق پنل خورشیدی بین خانوارهای عشایری این استان توزیع خواهد شد.

مدیرکل امور عشایری لرستان، افزود: برای تهیه هر دستگاه پنل خورشیدی یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان هزینه شده و این تعداد پنل خورشیدی یک میلیارد و ۱۹۰ میلیون تومان خریداری شده است.

خبر مرتبط
اخطار توانیر به اداره‌های پرمصرف برق/ اقدام مهم برای کاهش مصرف انرژی

اقتصادنیوز: مدیرکل امور انرژی و مشتریان شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) گفت: مصارف بخش اداری به طور مستمر رصد و پایش می‌شود و با اداره‌هایی که مصرف را مدیریت نکنند، برخورد خواهد شد.

نورمحمدی، وزن کم، قابل‌حمل بودن و نصب آسان را از مهم‌ترین مزایای این پنل‌ها عنوان کرد و افزود: این مزیت به مصرف‌کننده کمک می‌کند تا بدون نیاز به متخصص، به‌راحتی خود بتواند این سیستم خورشیدی را نصب و از آن استفاده کند.

خبر مرتبط
وزارت صمت 1000 اتوبوس برقی در سال تولید می‌کند؟

اقتصادنیوز: سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که ظرفیت و توان تولید سالانه هزار دستگاه اتوبوس برقی در کشور ایجاد شده، اما تولید آن نیازمند سفارش‌گذاری توسط شرکت‌های حمل و نقل است.

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۳۰ تیر

   اقتصادنیوز:‌ در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

  اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی