جزئیات مهم از وام نهضت ملی مسکن /شرایط ثبت نام و اقساط وام 700 میلیونی مشخص شد؟

کدخبر: ۶۵۲۷۳۵
اقتصادنیوز: صندوق ملی مسکن از ارائه پیشنهاد افزایش سقف وام نهضت ملی مسکن به شورای پول و اعتبار خبر داده است. اگر این پیشنهاد به تایید برسد، تسهیلات نهضت ملی مسکن تا 700 میلیون تومان افزایش می‌یابد.
جزئیات مهم از وام نهضت ملی مسکن /شرایط ثبت نام و اقساط وام 700 میلیونی مشخص شد؟

به گزارش اقتصادنیوز، روز گذشته مدیرعامل صندوق ملی مسکن از ارائه پیشنهاد افزایش سقف وام نهضت ملی مسکن به 700 میلیون تومان خبر داد و گفت: این پیشنهاد باید توسط شورای‌عالی مسکن تصویب شود.

در زمان حاضر مبلغ وام پروژه‌های نهضت ملی مسکن سراسر کشور (در شهرها) 550 میلیون تومان با سود 18درصدی است. مبلغ اقساط این وام که بایستی در دوره 20ساله بازپرداخت شود در دو سال اول ماهانه حدود 5 میلیون تومان است و در سال‌های بعدی افزایش می‌یابد.

اقساط وام 700 میلیون تومانی مسکن چقدر است؟

در صورتی که وام نهضت ملی به 700 میلیون تومان تغییر پیدا کند . اقساط وام نهضت ملی مسکن  در دو سال ابتدایی با روش پلکانی اجرا خواهد شد. با این حال با توجه به محاسبه بازپرداخت تسهیلات 700 میلیون تومانی به روش ساده، متقاضی باید در دوره 20ساله ماهانه 10 میلیون و 803 هزار تومان قسط پرداخت کند.

بازپرداخت این تسهیلات 20ساله است، اما اگر طی مدت دو سال، ساخت واحد‌ها به اتمام برسد، بازپرداخت وام نهضت ملی مسکن به 18 سال کاهش پیدا می‌کند. موعد آغاز پرداخت اقساط این وام از زمان تکمیل واحد و تحویل آن به متقاضی است.

نحوه دریافت وام نهضت ملی مسکن

ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن از همان ابتدا به صورت غیرحضوری انجام می‌شود و نیازی به مراجعه حضوری به هیچ مرکزی نیست. متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت saman.mrud.ir ثبت‌نام خود را انجام دهند. اگرچه این روند منوط به اعلام وزارت راه و شهرسازی مبنی بر آغاز دوباره ثبت‌نام طرح نهضت ملی مسکن است.

همچنین کسانی که در مراحل قبلی، اطلاعات خود را اشتباه وارد کرده‌اند، می‌توانند بر اساس اعلام رسمی وزارت راه و شهرسازی و با مراجعه به سامانه saman.mrud.ir در بازه‌ای که تعیین می‌شود برای ویرایش اطلاعات در سامانه نهضت مسکن و تغییر شهر انتخابی اقدام کنند.

شرایط ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن

دولت از همان ابتدا شرایط خاصی را برای متقاضیان نهضت ملی مسکن معین کرد که در غیر این صورت قادر به عبور از غربال وزارت راه و شهرسازی نبودند. این شرایط عبارت بود از:

 • متقاضیان طرح مسکن ملی و افراد تحت تکفل آنها نباید در پنج سال اخیر مالک هیچ زمین مسکونی یا واحد مسکونی باشند.
 • متقاضیان نباید از تاریخ 1357/11/27 از هیچ یک از امکانات و تسهیلات دولتی یا عمومی غیردولتی، برای خرید یا ساخت مسکن استفاده کرده باشند. همچنین این افراد از ابتدای سال 1384 تاکنون نباید از سیستم بانکی کشور تسهیلات ساخت یا خرید مسکن دریافت کرده باشند.
 • متقاضیان طرح مسکن باید متاهل یا سرپرست خانوار باشند. ثبت‌نام مسکن ملی مجردها، در صورتی امکان‌پذیر است که زنان مجرد، بیش از 35 سال و مردان مجرد، بیش از 40 سال داشته باشند.
 • متقاضی باید در شهر مورد تقاضا حداقل پنج سال سابقه سکونت داشته باشد.
 • متقاضیان باید توانایی بازپرداخت وام مسکن ملی 1401 را داشته باشند و بتوانند حداقل 400 میلیون ریال در مرحله اول اجرای طرح مسکن ملی سپرده‌گذاری کرده باشند.
اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی