مکان یابی شهرک سازی در 60 نقطه/ زمین برای ساخت مسکن تخصیص یافت

کدخبر: ۶۵۲۷۵۵
اقتصادنیوز :رییس سازمان ملی زمین و مسکن از تخصیص ۴۸ هزار هکتار زمین برای ساخت مسکن خبر داد و گفت: ۱۰۰ نقطه برای شهرک‌سازی مکان‌یابی شده که ۶۰ نقطه آن به تصویب رسیده است.
مکان یابی شهرک سازی در 60 نقطه/ زمین برای ساخت مسکن تخصیص یافت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر،  ارسلان مالکی رئیس سازمان ملی زمین و مسکن امروز (سه‌شنبه، بیست‌ودوم خردادماه) در نشست خبری با اشاره به اینکه ۴۸ هزار هکتار زمین برای ساخت مسکن در کشور تخصیص داده شده است، گفت: در بخش زمین در دولت سیزدهم اتفاقات بزرگی افتاد و تا پیش از استقرار دولت برنامه جدی در بخش مسکن وجود نداشت.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: تا پیش از دولت سیزدهم تأمین زمین برای ساخت مسکن با کندی انجام می‌شد و حتی در مقاطعی با توقف همراه بود، به‌طوری که با کسری شدید زمین مواجه بودیم.

وی از تحصیل ۱۵۳ هزار هکتار زمین در یک‌هزار روز خدمات دولت سیزدهم خبر داد که ۱۱۰ هزار هکتار آن برای ساخت مسکن مورد مطالعه کارشناسی قرار گرفت.

خبر مرتبط
جزئیات مهم از وام نهضت ملی مسکن /شرایط ثبت نام و اقساط وام 700 میلیونی مشخص شد؟

اقتصادنیوز: صندوق ملی مسکن از ارائه پیشنهاد افزایش سقف وام نهضت ملی مسکن به شورای پول و اعتبار خبر داده است. اگر این پیشنهاد به تایید برسد، تسهیلات نهضت ملی مسکن تا 700 میلیون تومان افزایش می‌یابد.

مالکی اظهار داشت: از آمار یاد شده ۴۸ هزار هکتار به صورت قطعی در اختیار طرح مسکن قرار گرفت و با تخصیص ۳۱ هزار هکتار برای مسکن نیز در کارگروه‌های کارشناسی مخالفت شد؛ این مساله نشان می‌دهد ما هر زمینی را برای ساخت مسکن اختصاص ندادیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی از به کارگیری ۵۰ مشاور تخصصی شهرسازی خبره به منظور مکانیابی شهرک‌های مسکونی در سطح کشور خبر داد و گفت: حاصل مطالعه این افراد شناسایی ۱۰۰ نقطه در کشور به منظور شهرک سازی بود که تاکنون ۶۰ شهرک مرحله تصویب را در کارگروه‌های فنی تخصصی و شورای برنامه‌ریزی طی کرده و عملیات اجرایی آماده سازی و ساخت در ۱۱ شهرک نیز آغاز شده است.

خبر مرتبط
قسط این وام چه قدر است؟ / متقاضیان خرید مسکن بخوانند

اقتصادنیوز: اگر طبق اظهارات مدیرعامل صندوق ملی مسکن با پیشنهاد افزایش وام نهضت ملی مسکن به ۷۰۰ میلیون تومان موافقت شود، اقساط ماهانه این وام به بالای ۱۰ میلیون تومان می‌رسد.

وی ادامه‌داد: در مدت یک‌هزار روز خدمات دولت سیزدهم پنج هزار و ۹۰۰ هکتار اراضی مازاد دستگاه‌ها و نهادها شناسایی شد و همچنین در توافق با بخش خصوصی و نهادهای دارای زمین ۲۳ هزار هکتار زمین شناسایی و بخش زیادی از توافقات به این منظور انجام شد. در عین حال توافقاتی در همین زمینه با بنیاد مستضعفان و اوقاف داشتیم.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی