بخش خصوص چه قدر در این بندر سرمایه گذاری کرده است؟

کدخبر: ۶۵۲۹۷۲
اقتصادنیوز: مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان از جذب ۱۰۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون در حوزه تکمیل و توسعه فضاهای انبارش استاندارد انواع کالا، ایجاد صنایع تبدیلی و ارزش افزوده و احداث پایانه‌های تخصصی کالا در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) خبر داد.
بخش خصوص چه قدر در این بندر سرمایه گذاری کرده است؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ابوطالب گرایلو روز چهارشنبه بیان کرد: ۱۲ طرح سرمایه‌گذاری بخش خصوصی از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون با هدف بهره‌گیری از ظرفیت اقتصاد دریامحور و توسعه زیرساخت‌ها و روساخت‌های بندری با مشارکت بخش خصوصی به مرحله اجرا رسید که احداث و بهره‌برداری از پایانه‌های مکانیزه غلات، مواد معدنی و شیمیایی، واحد فرآورش و ذخیره فرآورده‌های هیدروکربنی، پالایشگاه‌های مقیاس کوچک، تولید هیدروکربن‌های سبک، احداث انبار و سیلو، مخازن نگهداری انواع کالا از جمله طرح های بخش خصوصی به شمار می‌روند.
وی احیای هشت طرح سرمایه‌گذاری متوقف‌شده به ارزش ۱۱۱ هزار میلیارد ریال در زمینه ایجاد فضای نگهداری و انبارش کالا، کارخانجات صنایع تبدیلی و ارزش افزوده و احداث اسکله اختصاصی کالای نفتی را از دیگر اقدامات مهم دولت سیزدهم با رویکرد بهبود فضای کسب و کار و ایجاد گردش سرمایه عنوان کرد.

خبر مرتبط
احکام ‌متهمان‌ پرونده فساد مالی در بندر امام خمینی اعلام شد

اقتصادنیوز: رئیس دادگستری بندر امام خمینی(ره) از صدور احکام قطعی دو عضو هیات مدیره انجمن صنفی حمل و نقل پایانه بار جاده‌ای این شهرستان به اتهامات مالی خبر داد.


گرایلو ادامه دادک با فراهم کردن بستر لازم جهت بهره‌گیری از قوانین مناطق ویژه اقتصادی در زمینه نوسازی تجهیزات، با مشارکت بخش خصوصی در سال گذشته بیش از ۲۶ هزار میلیارد ریال انواع تجهیزات استراتژیک و غیراستراتژیک بندری وارد منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) شد که ارتقای شاخص‌های عملیاتی و تسریع در فرآیندهای ورود و خروج کالا را به دنبال داشت.

خبر مرتبط
بازداشت کارمند شهرداری بندر امام خمینی+ جزئیات

اقتصادنیوز: در ادامه تحقیقات پرونده تخلفات کارکنان شهرداری بندر امام خمینی (ره)، یک نفر دیگر از کارمندان این شهرداری با دستور قضایی بازداشت شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با بیان اینکه ۹۰ هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان بنادر و دریانوردی به احداث طرح‌های زیرساختی و روساختی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) اختصاص یافته است، خاطرنشان کرد: این اعتبارات در حوزه‌های احداث سازه‌های اختصاصی دریایی و بندری، توسعه اراضی پسکرانه‌ای و تعمیر و نگهداری زیرساخت‌های بندری شامل نگهداری خطوط ریلی، محوطه‌ها و ابنیه‌های بندری و تاسیسات مکانیک و برق هزینه شده که زمینه افزایش ظرفیت، کیفیت و سرعت ارائه خدمات به بازرگانان و صاحبان کالا و جلب رضایت مشتریان را فراهم کرده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی