چرا کالاها شناسنامه‌دار می‌شوند؟

کدخبر: ۶۵۳۰۲۷
اقتصادنیوز: مدیرکل دفتر خدمات فنی و مهندسی وزارت صمت گفت: ۸ هزار سرفصل یرای شناسه کالا تعریف شده که تا پایان سال کالاها شناسه‌دار خواهند شد.
چرا کالاها شناسنامه‌دار می‌شوند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، حمید محله ای، مدیرکل دفتر خدمات فنی و مهندسی وزارت صمت  در برنامه روزی نو رادیو اقتصاد گفت: براساس ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و  آیین نامه مربوطه، وزارت صمت مکلف شده است که  برای تمامی کالا شناسه تعریف کند.

وی  افزود : این فرآیند هم اکنون برای ۸ هزار سرفصل آماده شده و امکان شناسه گذاری ایجاد شده و  اخیرا هم   ۶۸ تعرفه جدید به این موضوع اضافه شده است.

او گفت: ما مکلف هستیم انشالله تا  پایان سال تمامی کالا شناسه گذاری کنیم چراکه طبق قانون، واردات کالا منوط به شناسه کالا است وما این زیرساخت را آماده کرده ایم. 

محله ای اظهار کرد: زیرساخت های لازم برای دریافت شناسه  طراحی شده  و  گروه  های که اقدام به واردات کالا  می کنند  باید این شناسه ی کالا را دریافت کند.

مدیرکل دفتر خدمات فنی و مهندسی وزارت صمت بیان کرد:  با ایجاد شناسه کالا کالاهای که وارد می شود کاملا شفاف شده  و مشخصات کشور سازنده و نام تجاری درج می شود.

محله‌ ای بیان کرد: در حوزه عرضه کالا اگر کالایی دچار مشکل شود چه در بخش فروشنده چه در بخش خریدار شفافیت در زنجیره تأمین  کالا ایجاد می شود.

وی افزود:  شفافیت در زنجیره تأمین و شفافیت در مناسبات تجاری و ایجاد تضمین کیفیت از جمله مزایای شناسه کالا است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی