قیمت سکه مرز مهم را فتح کرد/ دلار از سکه افتاد؛ طلا مهم شد/ پیش بینی قیمت سکه امروز 24 خرداد 1403

کدخبر: ۶۵۳۱۲۶
اقتصادنیوز: معامله گران بازار، روز پنجشنبه را با رصد لحظه به لحظه قیمت اونس آغاز خواهند کرد و منتظر تغییر مسیر قیمت سکه در جریان معاملات امروز هستند.
قیمت سکه مرز مهم را فتح کرد/ دلار از سکه افتاد؛ طلا مهم شد/ پیش بینی قیمت سکه امروز 24 خرداد 1403
عکس: اقتصادنیوز/ دانیال شایگان

به گزارش اقتصادنیوز، بازار طلا و سکه در حالی به استقبال آخرین روز کاری هفته خواهد رفت که قیمت‌ها در پایان معاملات روز چهارشنبه طبق پیش‌بینی‌ها سیگنال افزایشی را از آمریکا گرفتند و از محدوده رنج خارج شدند. قیمت سکه امامی که در آغاز معاملات روز گذشته رنج بود و در سطح 40 میلیون و 100 هزار تومان جا خوش کرده بود، پس از اعلام آمار داده های تورمی آمریکا در ماه می و افزایش قیمت اونس طلا، از این محدوده خارج شد و در نهایت بازار را با نرخ 40 میلیون و 200 هزار تومانی بست. قیمت این فلز گرانبهای داخلی در معاملات پشت خطی هم روند افزایشی را تداوم بخشید و با عبور از مرز مهم 40 میلیون و 200 هزار تومان، 40 میلیون و 325 هزار تومان قیمت خورد. به گزارش اقتصادنیوز، انتشار آمار تورم آمریکا در ساعاتی از شب گذشته قیمت اونس را تا سقف 2339 بالا برد اما با سخنرانی جروم پاول و نگه داشتن نرخ بهره فدرال رزرو در 5.5 درصد، اونس دنده عقب گرفت و در لحظه تدوین این گزارش 2312 دلار قیمت خورد.

روز گذشته همچنین قیمت دلار در جریان معاملات هر چه برای ورود به محدوده مقاومتی تلاش کرد به در بسته خورد و کاهش قیمت درهم باعث شد تا در 58 هزار و 850 تومان بسته شود. البته برخی از معامله‌گران ادعا کردند که بازار دلار هم از نوسان انس طلا بی‌نصیب نماند و با افزایش ارزش طلای جهانی، قیمت دلار هرات به سمت 58 هزار و 500 تومان خیز برداشت اما به دلیل بازگشت اونس از محدوده مقاومت، این روند ادامه پیدا نکرد. قیمت دلار هرات در معاملات فردایی هم افزایشی را تجربه نکرد و در 58 هزار و 780 به کار خود پایان داد.

معامله گران در جریان معاملات امروز به دلیل نوسانات محدود دلار و استراحت آن، چشم به اونس دوخته اند و معتقدند در صورت تداوم روند صعودی طلای جهانی در جریان معاملات امروز قیمت سکه هم مسیر افزایشی روز گذشته را ادامه خواهد. به گزارش اقتصادنیوز، این گروه بر این باورند که سکه شب گذشته توانسته مرز مقاومتی 40 میلیون و 200 هزار تومان که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است را لمس کند و در صورتی که بتواند امروز در جریان معاملات بالای این مرز تثبیت دهد، وارد محدوده افزایشی خواهد شد و رشد قیمت را تجربه خواهد کرد.

سکه پیش از این چندین بار توانسته با تثبیت بالای مرز 40 میلیون و 200 هزار تومان، رشد قیمت را تجربه کند و براساس ادعای معامله گران اگر امروز هم شاهد این اتفاق باشیم، محدوده مقاومتی 40 میلیون 600 هزار تومان تا 40 میلیون و 800 هزار تومان در دسترس خواهد بود.

همچنین برخی دیگر از فعالان بازار با اشاره به مثبت شدن حباب طلای آبشده در جریان معاملات روز گذشته، معتقدند که با توجه به روند قیمت اونس به عنوان یکی از مولفه های مهم و اثرگذار بر قیمت سکه، در صورت افزایشی شدن قیمت طلای جهانی، بالا رفتن قیمت این فلز گرانبهای داخلی محتمل خواهد بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی