گزارش «اقتصادنیوز» از بازار ارز؛

دلار دو به شک شد/ بازار در تعطیلات/ پیش بینی قیمت دلار امروز 24 خرداد 1403

کدخبر: ۶۵۳۱۴۵
اقتصادنیوز: معامله گران بازار ارز پیش بینی می‌کنند بازار ارز تهران در آخرین روز کاری هفته و پیش از تعطیلات بازارهای همسایه ایران، شاهد نوسان محسوس دلار نخواهد بود.
دلار دو به شک شد/ بازار در تعطیلات/ پیش بینی قیمت دلار امروز 24 خرداد 1403
عکس: اقتصادنیوز/ دانیال شایگان

به گزارش اقتصادنیوز، بازار ارز تهران امروز به پیشواز تعطیلات عید قربان خواهد رفت؛ تعطیلاتی که از شنبه 26 خرداد به مدت شش تا 10 روز ادامه خواهد داشت و بازار کشورهای همسایه همچون سلیمانیه و هرات را هم تحت الشعاع قرار می‌دهد و بدون شک بر روند قیمتی دلار هم اثرگذار خواهد بود.

قیمت دلار که معاملات روز گذشته را در کانال 59 هزار تومان آغاز کرد و با توجه به روند صعودی قیمت اونس برای فتح مرز مقاومتی خیز برداشته بود، در نیمه دوم معاملات نتوانست حرکت افزایشی خود را تکمیل کند و با عقب نشینی قیمت درهم و اونس، کانال 59 هزار تومان را از دست داد و با نرخ 58 هزار و 850 تومان روز را به پایان رساند.

قیمت اسکناس آمریکایی در معاملات پشت خطی هم تغییر مسیری نسبت به بازار نقدی نداشت و در قیمت 58 هزار و 780 تومان قرار گرفت. نکته جالب توجه معاملات روز گذشته بازار دلار هرات، پایین بودن نرخ دلار فردایی از دلار نقدی بود.

همچنین تتر به عنوان یکی از مولفه های موثر بر روند نوسانات دلار روز گذشته در کانال 59 هزار تومان نوسان داد اما نتوانست از مرز مقاومتی 59 هزار و 300 تومان که از اهمیت بسیار بالایی هم برخوردار است عبور کرده و بالای آن تثبیت دهد. به گزارش اقتصادنیوز، معامله‌گران با توجه به روند حرکتی دلار در روز گذشته و همچنین نوسانات قیمت اونس، پیش بینی می کنند دلار در جریان معاملات امروز نتواند مسیر مشخصی را در پیش بگیرد و شانس کاهش قیمت در محدوده مشخص بیشتر از افزایش است.

به عقیده این گروه دلار تهران درگیر الگوی پرچم است و اگر مرز حمایت 58 هزار و 500 تا ۵۸ هزار و ۸۰۰ تومان را بشکند، وارد فاز کاهشی خواهد شد و احتمال از دست رفتن کانال 58 هزار تومان هم وجود دارد. 

ورود نوسان گیران به بازار در پی تعطیلی بازار ارز در کشورهای همسایه و غیاب بازارساز موضوع مهم دیگری است که برخی از فعالان بازار به آن اشاره داشته اند؛ براساس ادعای این گروه، حضور نوسان گیران در معاملات پیش رو می تواند نقش مهمی در تقویت جناح افزایشی بازار داشته باشد. بنابر گزارش اقتصادنیوز، در این میان برخی هم معتقدند بازار ارز بیشترین توجه را به انتخابات ریاست‌جمهوری ایران دارد و پس از آن انتخابات آمریکا و مشخص شدن رویکرد سیاسی دو کشور، برای بازار ارز مهم خواهد بود و تا پیش از مشخص شدن نتایج و در غیاب اخبار سیاسی مهم نمی‌توان چندان امیدی به تغییر روند دلار داشت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی