نرخ حمل بر این اساس تعیین شد/ خبر مهمی که رانندگان باید بخوانند

کدخبر: ۶۵۳۵۶۴
اقتصادنیوز: مدیرکل دفتر حمل ونقل وکالای سازمان راهداری گفت: به زودی مرحله سوم شفافیت حمل کالا در قالب سامانه برخط از طریق ورود صاحبان کالا اجرا می‌شود.
نرخ حمل بر این اساس تعیین شد/ خبر مهمی که رانندگان باید بخوانند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حمدالهی مدیرکل دفتر حمل و نقل و کالای سازمان راهداری جاده ای در برنامه روی خط رادیو اقتصاد با بیان اینکه صدور بارنامه الکترونیکی از ۲سال گذشته در سازمان راهداری کشور اجرا شده است گفت: اسناد فیزیکی بارنامه رانندگان از دو سال گذشته حذف شدند و به صورت الکترونیکی انجام شد و  مرحله دوم این طرح از هفته گذشته  آغاز شد .

وی ادامه داد: مرحله دوم این طرح با صدور پیامکی   به راننده‌  آغاز شده و با اجرای این طرح ما شاهد شفافیت سند حمل ونقلی در این بخش هستیم که با اجرای آن شاهد قانونمند تر شدن فرآیند صدور بارنامه خواهیم بود.

حمدالهی با بیان اینکه تخصیص سوخت براساس سند حمل است رخ می‌دهد  گفت: اجرای این طرح به راننده کمک می کند که در هنگام صدور سند و ابطال آن راننده از طریق کد ۶رقمی که دریافت می کند مطلع شوند.

خبر مرتبط
رشد ۸۷ درصدی ترانزیت کالا در کشور/آمار دادوستد کالا در سال جاری

اقتصادنیوز: رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: در ۲ ماهه امسال رشد ۸۷ درصدی را در ترانزیت کالا در پایانه‌های مرزی کشور شاهد بودیم.

او با بیان اینکه  اجرای این طرح با محوریت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام می شود گفت: اجرای این سامانه فرآیند و پازل های مختلفی دارد که به مرور تکمیل می شود.

وی افزود: مرحله بعد اجرای  این سامانه  ورود صاحبان کالا است که با توجه به پیچیدگی این بخش به طور قطع با کامل تر شدن بانک اطلاعاتی آنها این فرآیند کامل تر می شود‌.

خبر مرتبط
آخرین وضعیت تأمین ارز کالاهای اساسی/سهم پوشاک و دارو

اقتصادنیوز: سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران آخرین جزئیات از تامین ارز برای کالاهای اساسی را شرح داد.

حمدالهی اظهار کرد: طبق مصوبه جلسه ۲۰۹ شورای عالی هماهنگی ترابری کشور  نرخ حمل براساس تن _ کیلومتر است که الزامی شده و برای دریافت حداقل نرخ حمل باید سند حمل ونقل وجود داشته باشد که با اجرای این طرح بخشی از حقوق تضعیف شده راننده بازگردانده می شود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی