گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و سکه

تلاش سکه برای شکستن مرز مهم/ عقبگرد قیمت سکه به زیر 40 میلیون؟؛ حق انتخاب محدود شد/ پیش بینی قیمت سکه امروز 27 خرداد 1403

کدخبر: ۶۵۳۷۲۷
اقتصادنیوز: معامله گران چشم انتظار شکستن مرز حمایتی 40 میلیون تومان توسط سکه امامی هستند؛ مرز مهمی که می تواند مسیر سکه در ادامه هفته را تا حدود زیادی مشخص کند.
تلاش سکه برای شکستن مرز مهم/ عقبگرد قیمت سکه به زیر 40 میلیون؟؛ حق انتخاب محدود شد/ پیش بینی قیمت سکه امروز 27 خرداد 1403
عکس: اقتصادنیوز/ دانیال شایگان

به گزارش اقتصادنیوز، بازار طلا و سکه در آستانه عید قربان در حالی معاملات را از سر خواهد گرفت که قیمت‌ها در بازار روز شنبه دو مسیر متفاوت را در پیش گرفتند و طلا و سکه خلاف جهت یکدیگر حرکت کردند؛ طلا ساز افزایش کوک کرد و سکه عزم خود را برای ورود به محدوده حمایتی جزم کرد.

روند حرکتی قیمت سکه در جریان معاملات روز گذشته حکایت از عقب نشینی این فلز گرانبهای داخلی به مرز 40 میلیون تومان داشت، مرز مهمی که از ابتدای سال جاری تا به امروز توقفی روی آن نداشته است و برای اولین در پایان معاملات روز شنبه با این نرخ بسته شد.

تحلیلگران معتقد بودند علت روند کاهشی قیمت سکه وجود انتظارات اصلاحی از اونس است، به عقیده این گروه جهت انتظارات از اونس جهانی همچنان از روزهای گذشته بیشتر نشده است. اونس که امروز به دلیل تعطیلی بازار جهانی استراحت خواهد کرد، در پایان شنبه روند افزایشی محدود خود را تداوم بخشید و در 2333 دلار به کار خود پایان داد. روندی که قیمت طلا در بازار ایران را هم چندان بی نصیب نگذاشت و طلای آبشده که در نیمه اول معاملات بالای مرز 14 میلیون و 500 هزار تومان نوسان داد، در نیمه دوم بازار عقب نشست. اما نکته مهم بازار بالا رفتن حباب طلای آب‌شده به بیش از یک درصد بود. بررسی اقتصادنیوز نشان می‌دهد هر زمان حباب طلای آبشده از مرز یک درصد عبور کرده،‌ پس از مدتی کاهش یافته و به محدوده های پایین تر وارد شده است و همین امر باعث شده تا خریداران برای انجام معاملات احتیاط را در پیش بگیرند.

قیمت دلار دیگر مولفه موثر بر قیمت سکه هم روز گذشته تغییر روندی نداشت و به مانند دو هفته خیر در دامنه محدود پایین آمد.

به گزارش اقتصادنیوز، معامله گران پیش بینی می‌کنند امروز قیمت سکه در جریان معاملات تلاش خود را برای عبور از مرز حمایت 40 میلیون تومانی از سر خواهد گرفت اما در صورت شکستن این مرز، نکته مهم ماندگاری و تثبیت در زیر آن است که می تواند مسیر کاهشی سکه در کانال 39 میلیون تومان را هموارتر کند تا به کف جدید 39 میلیون و 200 هزار تومان برسد.

تحلیلگران فنی هم معتقدند در پی بالا بودن حباب اقلام سکه و افزایشی نبودن دلار و اونس (در پی تعطیلی بازار جهانی) به عنوان دو مولفه اثرگذار بر قیمت سکه، میل به افزایش در بازار امروز وجود نخواهد داشت و سکه در دامنه رنج نوسان خواهد داد. براساس گزارش اقتصادنیوز، حباب بالای طلای آبشده و عدم افزایش قیمت اونس و دلار هم دیگر موضوعی است که جناح کاهشی را در بازار امروز تقویت خواهد کرد. در نهایت برخی دیگر از فعالان بازار هم تاکید داشتند انتظار نوسان قابل توجهی در بازار، یک روز قبل از تعطیلی عید قربان چندان محتمل نیست.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی