این میادین نفتی توسعه می یابند+ جزئیات

کدخبر: ۶۵۳۷۴۴
اقتصادنیوز: معا‌ون وزیر نفت با اشاره به قراردادهای طرح های توسعه و بهره برداری از میادین چنگوله و بند کرخه و خرید خدمات فراورشی که امروز به امضا رسید، خاطرنشان کرد: حجم سرمایه گذاری این طرح ها ۲ میلیارددلار و عواید آنها ۱۷ میلیارددلار خواهد‌بود
این میادین نفتی توسعه می یابند+ جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، محسن خجسته مهر در مراسم امضای قراردادهای طرح توسعه و بهره برداری میادین نفتی چنگوله و بندکرخه با حجم سرمایه گذاری حدود ۲ میلیارد دلار با بیان اینکه شکوفایی اقتصاد کشور مرهون تلاش شهید جمهور است، اظهار داشت: اکنون تولید جهش یافته، ۱.۵ میلیون بشکه به تولید اضافه شده، صادرات و درآمدها چند برابر شده است.

وی افزود: در دورت سیزدهم ۲۲.۵ میلیارد دلار قرارداد قطعی در شرکت ملی نفت منعقد کردیم و ۸۰ درصد قراردادها مربوط به میادین مشترک نفتی و گازی است که حاصل رویکرد ایت الله رییسی است.

مدیر عامل شرکت ملی نفت گفت: در دو دولت گذشته با احتساب فاز ۱۱، ۱۳ میلیارددلار یعنی سالی ۱.۶ میلیارد دلار و در ۲.۵ سال گذشته ۲۲.۵ میلیارد دلار یعنی سالی ۸ میلیارد دلار (۶ برابر ۸ سال گذشته) قرارداد امضا کردیم.

خبر مرتبط
خبر مهم وزیر نفت درباره سرمایه گذاری روسیه در میادین نفتی ایران

وزیر نفت در پایان سفر به مسکو و پس از مذاکره با الکساندر نواک، معاون نخست‌وزیر روسیه،‌ ایگور لویتین، دستیار رئیس‌جمهوری روسیه در همکاری‌های بین‌المللی و سرگئی تسیویلیف، وزیر انرژی این کشور به تشریح نتایج سفر خود پرداخت.

وی با اشاره به قراردادهای طرح های توسعه و بهره برداری از میادین چنگوله و بندکرخه  و خرید خدمات فراورشی که امروز به امضا رسید، خاطرنشان کرد: حجم سرمایه گذاری این طرح ها ۲ میلیارددلار و عواید آنها ۱۷ میلیارددلار خواهد‌بود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی