افزایش قیمت برق برای دریافت وام در این کشور

کدخبر: ۶۵۳۸۰۲
اقتصادنیوز: پاکستان برای افزایش شانس دریافت وام جدید از صندوق بین‌المللی پول، قیمت برق را به طور متوسط ۲۰ درصد افزایش می‌دهد.
افزایش قیمت برق برای دریافت وام در این کشور

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،  سجاد اکرم، سخنگوی سازمان رگولاتوری برق ملی پاکستان اعلام کرد این نهاد برای سال مالی آینده که از اول ژوئیه آغاز می‌شود، تعرفه برق را ۵.۷۲ روپیه افزایش داده و به ۳۵.۵۰ روپیه به ازای هر کیلووات ساعت برای ۱۰ شرکت توزیع برق خواهد رساند.

پاکستان، تعرفه برق برای صنایع را روز جمعه کاهش داد تا به رقابتی شدن صادرات کمک کند. دولت شهباز شریف، نخست وزیر پاکستان که سرگرم مذاکره با صندوق بین‌المللی پول برای دریافت وام اضطراری است، هفته گذشته، مالیات‌ها را در بودجه خود افزایش داد تا درآمدش را تقویت کند.

محمد اورنگزیب، وزیر دارایی پاکستان اظهار کرد: این کشور انتظار دارد یک توافق در سطح کارکنان برای برنامه‌ای به مدت سه سال منعقد کند.

خبر مرتبط
برق این اداره های پرمصرف تهران قطع شد

اقتصادنیوز: همزمان با نخستین روز از آخرین هفته خرداد ماه و افزایش پیک مصرف پایتخت، برق ۱۶ دستگاه اجرایی پر مصرف ملی و استانی شامل چند ساختمان بانک عامل کشور توسط شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، قطع شد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، عزیر یونس، یکی از مدیران گروه آسیای جنوبی، گفت: افزایش تعرفه برق برای برخورداری از برنامه صندوق بین‌المللی پول، اهمیت حیاتی دارد زیرا بخش مهمی از توقف افزایش مداوم بدهی در بخش انرژی است.

خبر مرتبط
برق این بانک‌ها قطع شد/اغماضی در کار نیست

اقتصادنیوز: همزمان با نخستین روز آخرین هفته خردادماه و افزایش پیک مصرف پایتخت، برق ۱۶ دستگاه اجرایی پرمصرف ملی و استانی شامل چند ساختمان بانک عامل کشور توسط شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، قطع شد.

بحران انرژی که همسو با کمبودهای مشابه در شبه قاره جنوب آسیا شکل گرفته است، دولت‌های این منطقه‌ را با چالش جدی مواجه کرده و آنها را واداشته که به استفاده از سوخت‌های به شدت آلاینده مانند نفت کوره و زغال سنگ روی بیاورند. موج گرمای کشنده تابستانی این وضعیت را دشوارتر کرده است به طوری که در بعضی از ایالت‌های پاکستان، دمای هوا پیش از فرا رسیدن اوج گرمای تابستانی، از ۴۵ درجه عبور کرده است. متعاقبا، تولید نیروی برق آبی پاکستان در ایالت‌های شمالی این کشور، افت چشمگیری پیدا کرده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • رصد «اقتصادنیوز» از بازار خودروهای داخلی

   اقتصادنیوز: بازار خودروهای داخلی و مونتاژی امروز شاهد افت قیمت ۵ تا ۳۰ میلیونی بود؛ برخی خودروها بدون تغییر قیمت ماندند.

  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی