فصل مسافرت بازار انرژی را نشانه رفت/ جهش 2 درصدی نفت در بازار جهانی

کدخبر: ۶۵۴۰۸۴
اقتصادنیوز: بهای طلای سیاه در معاملات امروز بازار انرژی شاهد جهش ۲ درصدی بود.
فصل مسافرت بازار انرژی را نشانه رفت/ جهش 2 درصدی نفت در بازار جهانی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، انتظارات برای افزایش تقاضا برای نفت خام به دلیل آغاز فصل مسافرت در نیمکره شمالی بازار انرژی را تحت تاثیر قرار داد. 

به گزارش سی ان بی سی، بهای طلای سیاه در معاملات امروز بازار انرژی جهش ۲ درصدی را تجربه کرد. 

بر این اساس، نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا با یک دلار و ۸۸ سنت افزایش، ۸۰ دلار و ۳۳ سنت در هر بشکه داد و ستد شد. بهای نفت برنت دریای شمال نیز با یک دلار و ۶۳ سنت افزایش، به ۸۴ دلار و ۲۵ سنت در هر بشکه رسید. 

با این حال، اکنون بازار تحت تاثیر ابهامات پیرامون رشد اقتصادی چین به عنوان بزرگترین وارد کننده نفت خام جهان قرار دارد. سازمان کشور‌های صادر کننده نفت خام (اوپک) پیشبینی کرده است رشد اقتصادی چین در سال جاری میلادی به ۴.۸ درصد برسد. 

خبر مرتبط
دستگیری عوامل ایجاد انشعاب غیرقانونی از لوله انتقال نفت+جزییات

اقتصادنیوز: ناصر عتباتی در این خصوص اظهار کرد: ۲ نفر متهم با تجاوز و تخریب لوله اصلی انتقال فرآورده‌های نفتی در بخش نازلوی ارومیه قصد داشتند پس از افتتاح این پروژه فرآورده‌های نفتی را به صورت غیرقانونی سرقت و به نفع شخصی بهره برداری کنند.

این در حالی است که آژانس بین المللی انرژی مستقر در پاریس چشم انداز تقاضای جهانی نفت خود را با اشاره به تقاضا در چین، کاهش داده است. این نهاد برآورد کرده است میزان افزایش تقاضای نفت خام در سال ۲۰۲۴ معادل ۹۶۰ هزار بشکه در روز باشد که یکصد هزار بشکه کمتر از پیشبینی قبلی است. 

خبر مرتبط
کاهش قیمت نفت در بازار جهانی/ پای آمریکا در میان است

اقتصادنیوز: کاهش درخواست تقاضا در آمریکا برای نفت، بهای طلای سیاه را تحت تأثیر قرار داد و بهای طلای سیاه در معاملات امروز بازار انرژی شاهد اندکی کاهش بود.

شرایط سیاسی از دیگر عوامل تاثیر گذار بر بهای نفت محسوب می‌شود. اکنون هیچ چشم انداز روشنی برای پایان جنگ غزه و جنگ اوکراین دیده نمی‌شود. این امر بدان معناست که روابط تیره میان غرب و روسیه به دلیل جنگ اوکراین و تحریم‌های مسکو ادامه خواهد داشت. 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی