نیم قرن با اقتصاد ایران؛ 30 خرداد

قیمت خودروهای وارداتی تویوتا کاهش یافت

کدخبر: ۶۵۴۳۲۶
اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از وضعیت اقتصادی ایران دست پیدا کنیم
قیمت خودروهای وارداتی تویوتا کاهش یافت

نگاه روندی این مزیت را دارد که تاثیر اقتصاد بر سایر موضوعات جامعه ایرانی و تاثیر گرفتن اقتصاد از آنها را بتوانیم در یک مجموعه تجزیه و تحلیل کنیم و همچنین پاسخ به چراهای وضعیت کنونی اقتصادی داشته باشیم. اکنونِ اقتصاد ما محصول تلاش ها و تصمیم گیری ها در دهه های گذشته است. امسال در این پروژه سال های 1394،1384،1374،1364،1354 از هر دهه انتخاب شده است.

در سال 1403، اقتصادنیوز در «نیم‌قرن با اقتصاد ایران» با استفاده از اخبار و گزارش‌های روزنامه‌های «اطلاعات» و «دنیای اقتصاد» هر روز روایتی اختصاصی از اقتصاد ایران و جهان تقدیم مخاطبان می‌شود.

30 خرداد 1374؛ رئیس‌جمهور: سیاست تثبیت نرخ ارز در ادامه سیاست‌های حمایتی دولت است

حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی در نمایشگاه توانمندی‌های آذربایجان شرقی گفت: سیاست‌های حمایتی دولت از تولیدکنندگان و صادرکنندگان ادامه می‌یابد.

وی با اشاره به تثبیت قیمت ارز در کشور آن را ادامه سیاست‌های حمایتی دولت از صادرات اعلام کرد و گفت: موقعیت ایجاب می‌کرد تا برای جلوگیری از سودجویی‌های عده‌ای نرخ ارز تثبیت شود.

رئیس جمهوری یادآورشد: نرخی که برای ارز در نظر گرفته شده به نفع صادرکنندگان است و این امر هیچ گونه خللی به صادرات وارد نمی‌کند.

آلمان همکاری‌های تجاری خود را با ایران گسترش می‌دهد

آلمان همکاری تجاری خود را با ایران گسترش می‌دهد. دکتر «شوزر» دبیرکل اتاق‌ةای بازرگانی جمهوری فدرال آلمان که برای شرکت در مراسم سالگرد تاسیس اتاق بازرگانی ایران و آلمان به تهران آمده است، در دیدار با آقای آل‌اسحاق، وزیر بازرگانی کشورمان با اشاره به روابط قدیمی و طولانی دو کشور گفت: دست اندرکاران مسائل اقتصادی و بازرگانی آلمان از امکانات صنعتی و موقعیت جغرافیایی، اقتصادی و مزیت‌های نسبی جمهوری اسلامی آگاهند و اتاق‌های بازرگانی دو کشور می‌توانند با بررسی مشخصات روابط با کشورهای آسیای میانه همکاری کنند.

30 خرداد 1384؛ قیمت خودروهای وارداتی تویوتا کاهش یافت

شرکت ایرتویا اعلام کرد در راستای تحقق مصوبه شماره 103984 مورخ 82.4.1 هیات وزیران درخصوص واردات خودرو و با توجه به بند 604 قراردادهای منعقده بین این شرکت و خریداران و با عنایت به اقدامات انجام‌گرفته قیمت انواع خودروهای تویوتا به شرح ذیل کاهش یافته است.

تویوتا کرولا XLI 1800 سی‌سی دنده معمولی

243.000.000 ریال

تویوتا کمری  XLI 2400 سی‌سی دنده معمولی

265.000.000 ریال

تویوتا کمری گراند 3000 سی‌سی دنده معمولی

323.000.000 ریال

تویوتا کمری گراند 3000 سی‌سی دنده اتوماتیک

360.000.000 ریال

تویوتا پرادو GXII 2700 سی‌سی دنده معمولی

432.000.000 ریال

 

 

 

 

 

 

 

 

در اطلاعیه شرکت ایرتویا همچنین آمده است مابه‌التفاوت کاهش قیمت‌ها در زمینه تسویه حساب نهایی محاسبه و از باقیمانده پرداختی مشتریان کسر خواهد شد و هرگونه تغییر احتمالی دیگر نیز از طریق جراید کثیرالانتشار به اطلاع خریداران خواهد رسید.

30 خرداد 1394؛ افت صادرات خودرو به عراق

مسوول تجاری امور عراق در سازمان توسعه تجارت در حالی که از کاهش 30 درصدی صادرات غیرنفتی ایران به کشور عراق سخن گفته که بسیاری علت این موضوع را کاهش صادرات خود به بازار این کشور عنوان می‌کنند.

بر این اساس کاهش صادرات کالاهای غیرنفتی در حالی از سوی مجید قربانی‌فر عنوان می‌شود که خودرو جایگاهی در میان آمارهای ارائه‌شده ندارد، این در حالی است که براساس آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت عراق اصلی‌ترین بازار صادراتی خودروسازان کشور محسوب می‌شود. براساس آمار ارائه‌شده در سال 1391 تعداد 52 هزار و 917 دستگاه خود به بازارهای صادراتی ایران ارسال شده است که این میزان در سال 1392 با کاهشی 42 هزار و 917 دستگاه به تعداد 10 هزار دستگاه رسید.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی