مصرف برق در خوزستان اوج گرفت/ دمای هوا به بالای 50 درجه رسید

کدخبر: ۶۵۴۳۸۳
اقتصادنیوز: مدیرعامل شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) با اشاره به اینکه چند شهر استان خوزستان دیروز دمای بالای ۵۰ درجه را تجربه کردند، گفت: روز گذشته حدنصاب ۷۳ هزار و ۵۶۵ مگاوات ساعت در میزان تقاضای مصرف برق کشور به ثبت رسید.
مصرف برق در خوزستان اوج گرفت/ دمای هوا به بالای 50 درجه رسید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مصطفی رجبی مشهدی افزود: فرا رسیدن گرمای زودرس که در بسیاری از شهرهای کشور قبل از نیمه خرداد آغاز شده است، موید این موضوع است که تابستان بسیار زودتر از آنچه تصور می شد از راه رسیده است.

وی با اشاره به این که دمای ۵۱.۲ درجه گتوند، ۵۱.۱ درجه اهواز، ۵۰.۲ درجه امیدیه و ۵۰ درجه بستان، شوش، شوشتر، آبادان و دزفول نشانگر شرایط سخت چه برای تامین برق در این منطقه و شرایط زندگی مردم در تابستان پیش رو است؛ خاطرنشان کرد که که گذر از این شرایط یقینا با همراهی مردم عزیز با صنعت برق در اجرای برنامه های سراسری مدیریت مصرف میسر خواهد شد.

خبر مرتبط
خودروهای برقی چینی برای صنعت خودروی اروپا دردسر شد

اقتصادنیوز: تلگراف در گزارشی به بررسی تبعات تصمیم اتحادیه اروپا نسبت به اعمال تعرفه بر واردات خودروهای برقی چینی پرداخته است.

مدیرعامل شرکت توانیر ادامه داد: به همین منظور وزارت نیرو امسال علاوه بر پرداخت پاداش به مشترکان کم مصرف که تا رایگان شدن قبض برق نیز را شامل خواهد شد، پویش با انرژی را طراحی کرده که عموم مردم می توانند با مشارکت در این طرح علاوه بر کاهش مصرف برق خود، از جوایز ارزنده آن از قبیل ۳۰۰ دستگاه خودرو داخلی، لوازم خانگی، لوازم دیجیتال و... بهره مند شوند.

به گزارش ایرنا، مشترکان صنعت برق اگر در خردادماه ۱۵ درصد صرفه‌جویی داشته باشند می‌توانند یکی از این جوایز را به دست آورند. برای خردادماه ۱۵ خودرو به‌عنوان جایزه در نظر گرفته شده که به‌قیدقرعه به مشترکانی که رعایت مصرف داشته‌اند تعلق خواهد گرفت. همچنین ۱۵۰ جایزه ۱۰۰ میلیونی هم برای مشترکانی که رعایت کنند در نظر گرفته شده است.

خبر مرتبط
برق ۱۶ اداره پرمصرف در این استان قطع شد

اقتصاد نیوز : مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان از قطع برق ۱۶ اداره پر مصرف استان خبر داد.

علاوه بر این در خرداد ماه مشترکان می‌توانند به‌ قید قرعه از ۱۵۰۰ جایزه ۱۰ میلیون‌تومانی برخوردار شوند؛ همچنین ۱۵ هزار جایزه یک‌ میلیون‌ تومانی هم برای مشترکان در ماه خرداد ماه در نظر گرفته شده که به‌قیدقرعه به مشترکان تعلق خواهد گرفت.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی