قیمت نفت صعودی شد/ کاهش ذخایر نفت آمریکا

کدخبر: ۶۵۴۸۳۴
اقتصادنیوز: بهای نفت در معاملات روز جمعه بازار آسیا تغییر چندانی نداشت اما در بحبوحه سیگنال‌های بهبود تقاضا و کاهش ذخایر نفت و سوخت در آمریکا، به سوی ثبت دومین رشد هفتگی متوالی پیش می‌رود.
قیمت نفت صعودی شد/ کاهش ذخایر نفت آمریکا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت برای اوت با ۱۵ سنت کاهش، به ۸۵ دلار و ۵۶ سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت روز گذشته ۰.۸ درصد افزایش داشت.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا برای تحویل در اوت، با ۱۴ سنت کاهش، ۸۱ دلار و ۱۵ سنت در هر بشکه بود. قرارداد ژوئیه که روز پنج شنبه منقضی شد، با ۰.۷ درصد افزایش، ۸۲ دلار و ۱۷ سنت در هر بشکه معامله شد.

قیمت نفت از ابتدای ماه میلادی جاری تاکنون، حدود ۵ درصد افزایش یافته و به بالاترین حد چند هفته اخیر صعود کرده است.

خبر مرتبط
پشت پرده علاقه پکن به ابوظبی/ بازارهای چین بی‌تاب نفت امارات است

اقتصادنیوز: نشریه اماراتی زاویه با اشاره به سفر اخیر حاکم این کشور به چین، این سفر را از منظر اقتصادی و سیاسی برای دو بازیگر تاریخی خوانده و مدعی است که تعاملات دو بازیگر می تواند روابطشان در عرصه های مختلف اعم از اقتصاد و انرژی را تقویت کند.

تحلیلگران موسسه مالی سیتی در یادداشتی نوشتند: افزایش تقاضای فصلی همان طور که در آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا منعکس شده است، تجدید درگیری میان رژیم صهیونیستی و حزب الله و فصل توفان، می تواند روند رشد قیمت نفت در طول تابستان را حفظ کند.

آمار رسمی آمریکا که روز پنج شنبه منتشر شد نشان داد ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۱۴ ژوئن، به میزان ۲.۵ میلیون بشکه کاهش پیدا کرده و به ۴۵۷.۱ میلیون بشکه رسیده است که بالاتر از برآورد تحلیلگران از کاهش ذخایر به میزان ۲.۲ میلیون بشکه بود. ذخایر بنزین به میزان ۲.۳ میلیون بشکه کاهش یافت و به ۲۳۱.۲ میلیون بشکه رسید در حالی که تحلیلگران، رشد این ذخایر به میزان ۶۰۰ هزار بشکه را پیش بینی می کردند.

خبر مرتبط
قیمت نفت به قله رسید

اقتصادنیوز:‌ قیمت‌های جهانی نفت امروز به دنبال چشم‌انداز مثبت تقاضا و نگرانی‌ها از گسترش جنگ به بالاترین سطح خود در طول هفت هفته گذشته رسید.

به گفته تحلیلگران گروه ANZ Research، نشانه‌های تقاضای قویتر در آسیا هم، احساسات را بهبود بخشید. پالایشگاه‌های نفت در این منطقه، پس از انجام تعمیرات، در حال برگرداندن ظرفیت تولید غیر فعال هستند.

بر اساس گزارش رویترز، عاملی که مانع افزایش قیمت نفت شد، آمار اقتصادی منتشره در آمریکا بود که نشان داد شمار متقاضیان دریافت بیمه بیکاری، کاهش پیدا کرده و این داده ها ممکن است باعث شود فدرال رزرو، نرخ بهره را بدون تغییر نگه دارد. نرخ‌های بهره بالاتر، رشد اقتصادی و تقاضا برای نفت را محدود می‌کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی