عوامل معامله شدن املاک به صورت قولنامه‌ای در پایتخت+جدول قیمت

کدخبر: ۶۵۵۳۳۰
اقتصادنیوز: خرید و فروش املاک قولنامه‌ای در پایتخت آنچنان رایج نیست و به دلیل احتمال کلاهبرداری، بسیاری از واسطه‌های ملکی هم از آن اجتناب می‌کنند.
عوامل معامله شدن املاک به صورت قولنامه‌ای در پایتخت+جدول قیمت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، به نظر می‌رسد خرید و فروش املاک قولنامه‌ای در پایتخت آنچنان رایج نیست و به دلیل احتمال کلاهبرداری، بسیاری از واسطه‌های ملکی هم از آن اجتناب می‌کنند؛ همچنین با وجود رکود سنگینی که حاکم است اغلب خریداران خانه‌های سند دار را اولویت خرید قرار می‌دهند.

خبر مرتبط
قفل بازار مسکن تا پایان انتخابات باز می‌شود

دو طرف بازار یعنی متقاضیان خرید و متقاضیان فروش مسکن، «صبر انتخاباتی» پیشه کرده‌‌‌اند.

واسطه‌گران ملکی در محله‌ها و مناطقی که آپارتمان‌های قولنامه‌ای بیشتری در آن قرار دارد برای مثال در شمیران نو، نعمت آباد و کهریزک در مجموع سه دلیل برای خرید املاک قولنامه‌ای عنوان می‌کنند.

 بودجه کم، عرف بودن این موضوع در این نقاط و اعتماد بیشتر بین مردم به جهت محلی بودن در این مناطق باعث می‌شود که املاک به صورت قولنامه‌ای معامله شوند.

 البته بخشی از این ملک‌ها، همچون محله شمیران نو اوقافی‌ هستند که این هم یه عامل می‌تواند باشد؛ البته در رابطه با املاک اوقافی لازم است که حین معامله، مدارک لازم و مجوزها ارائه و مراتب قانونی آن نیز طی شود.

 در محله استخر، واحدی قولنامه‌ای با متراژ 60 مترمربع و 17 سال عمربنا، بدون امکانات و زیرهمکف، 2 میلیارد و 50 میلیون تومان و در  یافت‌آباد واحدی با 40 مترمربع زیربنا و 14 سال ساخت و دارای انباری، یک میلیارد و 430 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

photo_2024-06-22_14-21-26

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی