دور دنیا

تغییر فاز قیمت‌ها در بازار/ بورس عمان در تصرف خارجی‌ها؛ ترکیه محل اعتراض شد

کدخبر: ۶۵۵۴۰۱
اقتصادنیوز: امروز در بازار ارز تهران قیمت ها روند صعودی را در پیش گرفتند و قیمت لیر ترکیه هم 30 تومان بالا رفت و به 1830 تومان رسید.
تغییر فاز قیمت‌ها در بازار/ بورس عمان در تصرف خارجی‌ها؛ ترکیه محل اعتراض شد

به گزارش اقتصادنیوز، بازار ارز تهران در سومین روز از تابستان 1403 معاملات را در حالی سپری کرده است که قیمت ها نسبت به روزهای گذشته نوسان صعودی محسوسی را تجربه کردند و دلار در کانال 59 هزار تومان رو به جلو حرکت کرد. روندی که به عقیده برخی از معامله گران دوام چندانی ندارد و ناشی از هیجانات زودگذر بازار ارز است.

به عقیده این گروه از فعالان بازار تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری چندان به روند صعودی قیمت دلار نمی توان امید بست و تحرکات افزایشی از این دست نمی تواند نشانگر آغاز مسیر صعود اسکناس آمریکایی باشد. اما آنچه مشخص است نوسان حرکتی امروز دلار بر سایر ارزهای بازار هم اثرگذار بود که در ادامه مروری بر آخرین قیمت آن ها خواهیم داشت.

قیمت لیر ترکیه امروز 5 اردیبهشت 1403

امروز در بازار ارز تهران قیمت لیر ترکیه شیب صعودی را نسبت به روز گذشته تجربه کرد. هر لیر در حالی امروز 30 تومان گران شد که 1830 تومان نرخ گذاری و معامله شد.

ترکیه اما امروز را چندان آرام پشت سر نگذاشت و خیابان های این کشور به محل اعتراض تبدیل شده بود. معترضان به تحویل نفت جمهوری آذربایجان به سرزمین‌های اشغالی فلسطین از طریق این کشور، انتقاد داشتند.

معترضان در ترکیه که خواستار بایکوت تجارت با رژیم صهیونیستی هستند، توجه خود را به عرضه نفت جمهوری آذربایجان به سرزمین‌های اشغالی از طریق بندر جیحان ترکیه، معطوف کرده اند.

اعضای گروه «هزار جوان برای فلسطین»، اخیرا مقر شرکت انرژی دولت «سوکار» جمهوری آذربایجان در استانبول را هدف گرفته و روی دیوارهای آن رنگ قرمز پاشیده اند.

قیمت دینار عراق در بازار

امروز همچنین قیمت دینار عراق در جریان مبادلات ارزی معامله گران، بر روند ثابت چند روز اخیر پافشاری کرد و بدون افزایش یا کاهش ارزش نسبت به روز گذشته، 45 تومان قیمت گذاری شد.

آخرین نرخ درهم امارات

بازار ارز تهران در حالی عصر امروز شاهد پایان معاملات بود که قیمت درهم امارات مسیر افزایشی را نسبت به روز گذشته دنبال کرد. هر درهم امروز 16374 تومان خرید و فروش شد تا نسبت به روز پیش 203 تومان گران شده باشد.

قیمت درهم امارات

نرخ امروز ریال عمان در بازار

قیمت ریال عمان هم امروز در جریان مبادلات ارزی معامله گران در بازار تهران رشد نسبی را تجربه کرد و 156660 تومان معامله شد. قیمت هر ریال امروز هزار و 1890 تومان بالا رفت؛‌ میزان نوسانی که در مقایسه با روزهای گذشته محسوس تر بوده است.

نرخ برابری ریال عمان و دلار آمریکا هم امروز در بازار به 2.6 رسیده است. اما نکته جالب توجهی که امروز درباره عمان در میان بازار چرخید،‌ حضور گسترده سرمایه گذاران خارجی در بازار بورس این کشور بود. گزارش‌ها و آمارها از بورس اوراق بهادر مسقط نشان می‌دهد تعداد کل ملیت‌های خارجی که در این بازار بورس سرمایه گذاری کرده‌اند به ۱۳۵ ملیت رسیده است.

نرخ امروز منات آذربایجان

عصر روز چهارشنبه معاملات بازار ارز تهران در حالی سپری شد و به پایان رسید که قیمت منات آذربایجان پیشروی کرد و با رشد 430 تومانی که تجربه کرد، 35340 تومان مبادله شد.

قیمت درام ارمنستان

قیمت درام ارمنستان امروز

روند افزایشی حاکم بر بازار ارز تهران بر درام هم اثر گذاشت و واحد پول رسمی کشور ارمنستان پس از تجربه ثبات در روز اخیر، دو تومان گران و 155 تومان خرید و فروش شد.

آخرین قیمت لاری گرجستان

امروز همچنین قیمت لاری گرجستان سیر صعودی را دنبال کرد و 260 تومان رشد داشت تا نسبت به روز گذشته، 21610 تومان ارزش گذاری و معامله شود.

نرخ امروز بات تایلند

در شرقی ترین مقصد گردشگری ایرانیان؛ تایلند هم قیمت بات، واحد پول رسمی این کشور افزایش ارزش را تجربه کرد و با رشد 19 تومانی 1634 تومان قیمت گذاری شد.

نرخ برابری بات تایلند و دلار آمریکا هم امروز در بازار به 0.027 رسید.

رینگیت مالزی

قیمت رینگیت مالزی در بازار

در نهایت رینگیت مالزی هم امروز را در حالی به پایان رساند که افزایش قیمت 150 تومانی داشت و 15750 تومان خرید و فروش شد.

خلاصه معاملات سومین روز تیر حکایت از روند صعودی قیمت ها نسبت به روز گذشته دارد و به جز دینار عراق که بار دیگر به تنظیمات کارخانه بازگشت و ثبات را سرلوحه کار خود قرار داد سایر قیمت ها روند افزایشی را دنبال کردند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی