جریمه سنگین روسیه برای این بانک ایتالیا/ ماجرا چیست؟

کدخبر: ۶۵۶۳۶۴
اقتصادنیوز: طبق اسناد دادگاهی در روسیه، بانک یونی کردیت ایتالیا به دلیل رها کردن قرارداد خود در سرمایه گذاری مشترک بین شرکت گازپروم روسیه و لیند آلمان به پرداخت ۴۴۸.۲ میلیون یورو (۴۷۹.۴۴ میلیون دلار) محکوم شد.
جریمه سنگین روسیه برای این بانک ایتالیا/ ماجرا چیست؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، طبق اسناد دادگاهی در روسیه، بانک یونی کردیت ایتالیا به دلیل رها کردن قرارداد خود در سرمایه گذاری مشترک بین شرکت گازپروم روسیه و لیند آلمان به پرداخت 448.2 میلیون یورو (479.44 میلیون دلار) محکوم شد.

یونی کردیت از طریق یک سرمایه گذاری مشترک به نام روس‌کم‌الاینس RusChemAlliance یکی از وام دهندگان ضمانت کننده در معامله ساخت کارخانه فرآوری گاز در منطقه اوست لوگا در نزدیکی سن پترزبورگ بود.

50 درصد این سرمایه‌گذاری مشترک متعلق به شرکت گازپروم بود. این پروژه به دلیل تحریم‌های غرب بر سر درگیری اوکراین لغو شد.

روس‌کم‌الاینس که دفتر مرکزی آن در سن پترزبورگ است، شکایتی را تنظیم کرد و خواستار غرامت از یونی کردیت به دلیل عدم انجام تعهدات خود شد.

خبر مرتبط
جدال مسکو و توکیو/ رزمایش نظامی در نزدیکی مرز روسیه!

اقتصادنیوز: مسکو به به برگزاری رزمایش نیروهای نظامی ژاپن در نزدیکی مرز روسیه با همکاری نیروهای ناتو اعتراض کرد.

بر اساس گزارش سال 2022، شرکت صنعتی و مهندسی لینده آلمان قراردادی را با روس‌کم‌الاینس برای ساخت این کارخانه در سال 2021 منعقد کرده بود.

با این حال، این شرکت در پی درگیری اوکراین از این قرارداد خارج شد و گفت که این تصمیم بر اساس تحریم‌های غرب صورت گرفته است.

خبر مرتبط
ضربه ارتش روسیه به اوکراین

اقتصادنیوز: نیروهای مسلح روسیه سیستم ضدهوایی «اس ۳۰۰» اوکراین را در منطقه اودسا منهدم کردند.

ماه گذشته میلادی، دادگاه داوری سن پترزبورگ و منطقه لنینگراد اقدامات موقتی را در مورد ادعای روس‌کم‌الاینس علیه یونی‌کردیت انجام داد.

این بانک ایتالیایی درخواست کرد که این روند لغو شود، اما دادگاه در عوض حکم به توقیف اموال و دارایی‌هایی آن در روسیه به ارزش 462.67 میلیون یورو (494.4 میلیون دلار) را داد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی