با مجوز سازمان اموال تملیکی:

ماینرهای غیرمجاز امحا می‌شوند

کدخبر: ۶۵۶۶۰۸
اقتصادنیوز: امسال قرار است ماینرهای غیرمجاز با مجوز سازمان اموال تملیکی امحا شوند.
ماینرهای غیرمجاز امحا می‌شوند

اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، مدیرکل هوشمند‌سازی و فناوری‌های نوین توانیر گفت: امسال با مجوزی که برای نخستین بار از سازمان اموال تملیکی گرفته شد، امکان امحای ماینرهای غیرمجاز کشف و جمع آوری آنها شده فراهم شده است.

به گفته حامد احمدی با اجرای این قانون برای نخستین بار در مشهد تعداد ٨٨٢ دستگاه ماینر غیرمجاز جمع آوری و امحا شد.

وی خاطرنشان کرد: هر دستگاه ماینر معادل مصرف برق سه خانوار را به خود اختصاص می‌دهد که در این شرایط و روزهای گرمی که سپری می‌کنیم، استفاده غیرمجاز از دستگاه‌های ماینر و استخراج رمزارز به این شیوه، برای مدیریت شبکه برق بسیار مضر است.

وی همچنین از تلاش شبانه‌روزی برای شناسایی ماینرهای غیرمجاز خبرداد و گفت: در تازه‌ترین تلاش‌ها تعداد ١٦٤ دستگاه ماینر غیرمجاز در تبریز و ٢٧٦ دستگاه در شیراز کشف و ضبط شده است.

به گفته احمدی برای افرادی که به معرفی ماینرهای غیرمجاز اقدام کنند پاداش‌های خوبی در نظر گرفته شده که در همین زمینه به ازای هر دستگاه ماینر غیرمجاز کشف شده، مبلغ یک میلیون تومان و تا سقف ٢٥ میلیون تومان پاداش تعلق می گیرد.

مدیرکل هوشمندسازی و فناوری‌های نوین توانیر ادامه داد: ماینرهای غیرمجاز جمع‌آوری شده علاوه بر پرداخت جریمه‌های نقدی، به مراجع قضایی نیز معرفی خواهند شد.

وی در عین حال از همه هموطنان درخواست کرد تا با توجه به شرایط کنونی و گرمای هوا، برای کمک به تامین برق پایدار برای همه مشترکان با صنعت برق همکاری کنند.

 

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی