انتشار اطلاعیه وزارت جهادکشاورزی/زمان شروع ثبت سفارشات جدید برنج مشخص شد

کدخبر: ۶۵۶۶۵۲
اقتصادنیوز: وزارت جهادکشاورزی در اطلاعیه ای زمان شروع ثبت سفارش جدید برای برنج و حبوبات را فردا 11 تیر ماه 1403 اعلام کرد.
انتشار اطلاعیه وزارت جهادکشاورزی/زمان شروع ثبت سفارشات جدید برنج مشخص شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهادکشاورزی در اطلاعیه‌ای خطاب به واردکنندگان اعلام کرد: زمان شروع ثبت سفارشات جدید برای برنج و حبوبات از 11 تیر ماه 1403 آغاز می‌شود.

خبر مرتبط
وزارت جهاد کشاورزی زیر ذره‌بین مجلس/ انتقاد تند نمایندگان از واردات مازاد برنج

اقتصادنیوز: تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر لزوم توجه به وضعیت برنج‌کاران و جلوگیری از واردات مازاد برنج تاکید کرده و خواستار قیمت‌گذاری محصولات کشاورزی و پرداخت به موقع مطالبات کشاورزان شدند.

سال گذشته همین روزها بود که اعلام شد واردات برنج به کشور برای حمایت از شالیکاران شمال کشور و بازگشت تعادل به بازار عرضه و تقاضای این محصول تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

همه اینها هم به دلیل افزایش موجودی انبار برنجکاران بود. سال 1401 به یکباره قیمت برنج به کیلویی ۱۴۰ هزار تومان رسید. همین موضوع باعث شد مردم به سمت برنج خارجی بروند و تمایلی به خرید برنج داخلی نداشته باشند و برنج ها در انبارها دپو شود. این برنج اوایل سال گذشته هم در انبارها بود و باجود فصل کشت هنوز خریداری برای این برنج ها نبود. در نهایت دولت اوایل سال 1402 واردات را ممنوع کرد و واردکنندگان را مجبور به خرید برنج های داخلی کرد.

امسال با توجه به نرمال شدن شرایط دوباره ثبت سفارش آزاد شده است و مجاز است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی