خط‌ونشان مدیرعامل توانیر درباره ماینر‌های غیرمجاز

کدخبر: ۶۵۶۶۵۹
اقتصادنیوز: مدیرعامل توانیر خبر داد که ماینر‌های غیرمجاز رمزارز معادل ۱۰۰ برابر قیمت برق مشترکان خانگی جریمه می‌شوند.
خط‌ونشان مدیرعامل توانیر درباره ماینر‌های غیرمجاز

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت توانیر در خبر ۱۳ از شبکه خبر گفت: روز‌های گرمی را سپری میکنیم و مصرف برق بسیار بالاست و رکورد‌های بیش از ۷۰ هزار مگاوات را پشت سر می‌گذاریم. قطعا مدیریت مصرف برق در تأمین برق پایدار بسیار موثری خواهد بود.

خبر مرتبط
جایزه توانیر برای این گروه/ماینر معرفی کنید پاداش بگیرید

اقتصادنیوز: مدیرکل هوشمندسازی توانیر گفت: افراد حقیقی و حقوقی به ازای معرفی هر ماینر غیرمجاز رمزارز یک میلیون تومان و تا سقف ۲۵ میلیون تومان پاداش خواهند گرفت.

او افزود: امسال علاوه بر پاداش صرفه جویی که در سال گذشته هم اجرا شد، در طرح پویش «با انرژی» مشترکان از جوایز ارزنده‌ای بهره‌مند شوند. مشترکان تنها باید ۱۵ درصد مصرف خود را کاهش دهند که با تنظیم سیستم‌های سرمایشی روی دمای آسایش میسر است.

مصطفی رجبی مشهدی در پاسخ به سوالی در مورد دستگاه‌های استخراج رمزارز گفت: ماینر‌ها مصرف برق بالایی دارند و به اندازه یک کولر گازی مصرف برق دارند. این در حالی است که کولر‌ها در طی روز خاموش می‌شوند و درجه آنها قابل تنظیم است، اما ماینر‌ها در طول شبانه روز فعالیت می‌کنند و به شبکه برق فشار تحمیل میکنند.

او افزود: با مجوزی که سازمان املاک تملیکی صادر کرده امکان امحاء ماینر‌های غیرمجاز فراهم شده و تا این لحظه تعداد زیادی از ماینر‌ها در استان‌های گلستان و خراسان رضوی معدوم شده آمد. جریمه‌ای که برای ماینر‌های غیرمجاز در نظر گرفته شده معادل ۱۰۰ برابر قیمت برق مشترکان خانگی است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی