میزان تولید شیر خام در کشور چقدر است؟

کدخبر: ۶۵۶۸۴۰
اقتصادنیوز: رئیس انجمن صنفی گاوداران ایران گفت: طبق آخرین آمار وزارت جهاد کشاورزی ۱۱.۷ میلیون تن شیر خام سالانه در کشور تولید می‌شود که نیاز داخلی صنعت لبنیات را پوشش می‌دهد و هیچ کمبودی در این زمینه نداریم.
میزان تولید شیر خام  در کشور چقدر است؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «سید احمد مقدسی»، درباره میزان تولید شیر خام، افزود: طبق نرخ تورم و افزایش هزینه‌های تولید هر ساله قیمت شیر خام توسط شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های ابلاغی محصولات کشاورزی تعیین تکلیف می‌شود.

وی اظهار داشت: بر اساس تصمیم‌گیری شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های ابلاغی محصولات کشاورزی سال گذشته قیمت مصوب هر کیلوگرم شیر خام با مشخصات ۳.۲ درصد چربی، ۳ درصد پروتئین و بار میکروبی زیر ۱۰۰ هزار، ۱۵ هزار تومان تعیین و ابلاغ شده بود.

رئیس انجمن صنفی گاوداران ایران تصریح کرد: امسال نیز براساس تصمیم گیری این شورا قیمت هر کیلوگرم شیرخام تعیین شده اما هنوز ابلاغ نشده است.

خبر مرتبط
رتبه ایران در تولید شیر جهان مشخص شد/ میزان صادرات چقدر بود؟

اقتصادنیوز: میزان تولید شیر خام در سال 1400 به 11 میلیون و 49 هزار تن، سال 1401 حدود 11 میلیون و 648 میلیون تن و در سال گذشته بیش از 12 میلیون تن رسید و با این شرایط شاهد رشد 11 درصدی محصولات لبنی در سال‌‌های گذشته بودیم.

مقدسی با بیان اینکه ۶۰ درصد تغذیه دام شیری و گوشتی را یونجه و ذرت علوفه‌ای تشکیل می‌دهد، گفت: در حال حاضر نهاده‌های دامی مورد نیاز این صنعت در کشور موجود است، اما تولیدکنندگان با افزایش نرخ یونجه و ذرت علوفه‌ای روبرو شده‌اند، اما تولید کنندگان این صنعت با افزایش نرخ یونجه و ذرت علوفه ای روبرو شده اند.

وی بیان کرد: امسال قیمت هر کیلوگرم یونجه به حدود ۱۶ هزار تومان و ذرت علوفه ای به حدود ۴ هزار تومان رسیده که این امر نگرانی هایی را برای تولیدکنندگان ایجاد کرده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی