همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی معطل یک دستور!

کدخبر: ۶۵۷۰۹۵
اقتصادنیوز: بازنشستگان تامین اجتماعی همچنان معطل تعیین تکلیف همسان‌سازی حقوق خود هستند، با اینحال آخرین دستوری که از سوی دولت سیزدهم صادر شده، همان واریز مبالغ علی‌الحساب متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی است.
همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی معطل یک دستور!

به گزارش اقتصادنیوز، در حالی سرنوشت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی کماکان نامعلوم است که منابع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان دیگر از محل افزایش یک درصد ارزش افزوده تعیین شده است. آخرین تصمیمی هم که درباره حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در دولت سیزدهم گرفته شده، واریز مبالغ علی‌الحساب متناسب‌سازی حقوق است که مبلغ آن یک میلیون در نظر گرفته شده و قرار است بابت سه ماه، سه میلیون تومان به صورت علی‌الحساب به حساب بازنشستگان تامین اجتماعی واریز شود. البته براساس آنچه مخبر اعلام کرده، هنوز زمان واریز آن سرنرسیده است.

بازنشستگان تامین اجتماعی در صف انتظار!

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از جمله نگرانی‌های طولانی‌مدت بازنشستگان این صندوق است. هرچند توئیت داوود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه با این محتوا «بازنشستگان عزیز! الوعده وفا؛ خبرهای خوشی در راه است.» در ابتدا خبر خوشایندی برای بازنشستگان تامین اجتماعی محسوب می‌شد اما در ادامه مشخص شد که مخاطب توئیت منظور، بازنشستگان کشوری هستند نه بازنشستگان تامین اجتماعی. این در حالیست که وضعیت معاش بازنشستگان تحت پوشش تامین اجتماعی نگران‌کننده است و آنها محبورند برای گذران امور زندگی شغل دوم داشته باشند یا با نصف حقوق وزارت کار بیش از هشت ساعت کار می‌کنند، چون دخل و خرج‌شان به هم نمی‌خورد.

براساس گزارش اقتصادنیوز، طبق مصوبه قانون بودجه امسال که به بند الحاقی یک ماده 29 لایحه برنامه هفتم توسعه اشاره دارد، دولت مکلف است به منظور عدالت در پرداخت حقوق شاغلان و بازنشستگان و نیز متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان با ۹۰ درصد حقوق و فوق‌العاده‌های مستمر مشمول کسور شاغلان مشابه و همتراز،  تا پایان سال سوم برنامه اقدام لازم در این زمینه را به عمل آورد. این افزایش از سال ۱۴۰۳ در سال اول معادل ۴۰ درصد و در سال‌های دوم و سوم هر کدام ۳۰ درصد مابه‌التفاوت تا ۹۰ درصد یاد شده خواهد بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام

   اقتصادنیوز: امروز شاخص کل بورس تهران تا مرز ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد پایین آمد، مرز که سطح حساس شاخص شناخته می‌شود.

  اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
  اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی