گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و سکه

جولان درهم در بازار ؛ چشمک اونس به قیمت سکه/ پیش‌بینی قیمت سکه امروز 13 تیر 1403

کدخبر: ۶۵۷۳۲۹
اقتصادنیوز: معامله گران بازار طلا و سکه معتقدند روند حرکتی درهم امارات در جریان معاملات امروز نه تنها برای دلار بلکه برای سکه هم مهم و اثرگذار خواهد بود.
جولان درهم در بازار ؛ چشمک اونس به قیمت سکه/ پیش‌بینی قیمت سکه امروز 13 تیر 1403
عکس: اقتصادنیوز/ دانیال شایگان

به گزارش اقتصادنیوز،‌ بازار طلا و سکه امروز در حالی میزبان معامله گران خواهد بود که روز گذشته شاهد نوسان متفاوتی در جریان معاملات بودیم و قیمت سکه و درهم صعودی شد اما دلار در محدوده رنج نوسان داد و در جریان معاملات پشت خطی مسیر کاهشی را در پیش گرفت.

به عقیده معامله گران قیمت سکه در جریان معاملات روز گذشته از درهم و اونس طلا سیگنال صعودی گرفت اما نتوانست در کانال 43 میلیون تومان تثبیت روزانه دهد و در نهایت هم در همین محدوده به کار خود پایان داد؛ این در حالیست که قیمت سکه امامی در جریان معاملات پشت خطی نتوانست در محدوده این کانال ماندگار شود و به کانال 42 میلیون تومان کوچ کرد.

بازار طلا اما مسیری متفاوت با سکه را در پیش گرفت و معاملات را در حالی سپری کرد و به پایان رساند که قیمت طلای آبشده در پشت خط با کاهش به سمت مرز حمایت خود،‌ در کف کانال 15 میلیون تومان قرار گرفت. در بازار جهانی هم قیمت هر اونس طلا نسبت به روزهای گذشته افزایش بیشتری را تجربه کرد و در لحظه تدوین این گزارش 2334 دلار قیمت خورد.

نکته جالب توجه معاملات روز گذشته حرکت خلاف جهت دلار نسبت به قیمت سکه بود‌؛‌ قیمت دلار هرات در پشت خط با کاهش 61 هزار برای شکستن محدوده حمایتی 61 هزار تا 61 هزار و 300 تومان تلاش کرد و در 61 هزار و 80 تومان به کار خود پایان داد. این در حالیست که اسکناس آمریکایی معاملات روز گذشته را در دامنه رنج به پایان رسانده بود.

فنی های بازار معتقدند قیمت درهم از کاهش پشت خط بازار دلار و طلا جا مانده و به احتمال زیاد با گپ منفی امروز شروع به کار می‌کند. براساس بررسی خبرنگار اقتصادنیوز، کف حمایتی 16 هزار و 700 تومان درهم برای بازار ارز و سکه مهم است که اگر از دست برود امکان نزول بیشتر سکه وجود دارد و فلز گرانبهای داخلی در کانال 42 میلیون تومان عقب خواهد نشست.

برخی دیگر از معامله گران هم با اشاره به احتمال رنج بودن قیمت دلار و درهم در جریان معاملات امروز، معتقدند نگاه بازار سکه در این شرایط به قیمت انس طلا خواهد بود و قیمت طلای جهانی می‌تواند حباب سکه را نوسان دهد. به عقیده این گروه از فعالان بازار در صورت تداوم روند صعودی قیمت اونس در ادامه معاملات، سکه هم ممکن است مسیر افزایشی را در پیش بگیرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی