گزارش «اقتصادنیوز»‌ از بازار ارز

کاهش سنگین قیمت دلار در شب سرنوشت‌ساز پاستور/ ریزش اسکناس آمریکایی ادامه دارد؟/ پیش‌بینی قیمت دلار امروز 16 تیر 1403

کدخبر: ۶۵۷۹۱۱
اقتصادنیوز:‌ معامله گران معتقدند قیمت دلار در جریان معاملات امروز مسیر نزولی پشت خطی را ادامه خواهد داد و کانال های کاهشی در دسترس اسکناس آمریکایی قرار گرفته است.
کاهش سنگین قیمت دلار در شب سرنوشت‌ساز پاستور/ ریزش اسکناس آمریکایی ادامه دارد؟/ پیش‌بینی قیمت دلار امروز 16 تیر 1403
عکس:‌ اقتصادنیوز/ دانیال شایگان

به گزارش اقتصادنیوز، معاملات بازار ارز تهران امروز در حالی آغاز خواهد شد که قیمت ها در جریان معاملات پشت خطی سقوط قابل توجهی را تجربه کردند و کانال های کاهشی میزبان قیمت دلار شدند. موضوع مهمی که به عقیده معامله گران ناشی از اثرات هیجانی اعلام نتایج نهایی دور دوم انتخابات ریاست جمهوری و پیروزی مسعود پزشکیان است.

معامله گران معتقدند جناح کاهشی در واکنش به نتیجه انتخابات در بازار ارز فعال شده است اما نوسان نزولی حاکم بر بازار نشانگر تغییر روند نیست و بازار تنها به این رخداد سیاسی واکنش هیجانی نشان داده است. به عقیده این گروه بازار همواره برای اصلاح قیمت مسیر کاهشی را در پیش خواهد گرفت و تغییر قیمت امروز هم از این قاعده مستثنی نیست.

طبق اعلام گروهی از تحلیلگران قیمت دلار امروز به زیر ارزش ذاتی خود رسیده است و معاملات پشت خطی هم حکایت از عقب نشینی قیمت دلار به کانال 58 هزار تومان دارد و ارزش هر دلار امروز به 58 هزار و 700 تومان رسیده است.

خبر مرتبط
شوک انتخابات به بازار ارز/ تتر قربانی شد؛ قیمت دلار برگشت خورد/ شکاف قیمت سکه رفاه و نقدی زیاد شد

اقتصادنیوز: امروز بازار طلا و ارز ایران شاهد سقوط محسوس قیمت ها نسبت به دو روز گذشته است و معامله گران معتقدند بازار در شوک نتیجه انتخابات ریاست جمهوری، هیجان زده شده است.

همچنین در بازار رمزارزها هم امروز کاهش قیمت حرف اول و آخر را زد و قیمت تتر که همواره یکی از مولفه های موثر بر قیمت دلار است،‌ شیب تند کاهش قیمت را تجربه کرد و با افت حدود سه هزار تومانی، در محدوده 59 هزارو 740 تومان قرار گرفت. فنی های بازار افت قیمت تتر را هم ناشی از سیگنال نتیجه انتخابات ریاست جمهوری و افت قیمت دلار می‌دانند؛ چرا که قیمت اونس طلا امروز در بازار بالا رفته است و فارغ از نتیجه انتخابات مولفه ها در در راستای افزایش قیمت تتر عمل کرده اند.

معامله گران معتقدند قیمت دلار امروز در واکنش به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری و پیروزی مسعود پزشکیان مسیر کاهشی معاملات پشت خط را ادامه خواهد داد و احتمال کاهش قیمت اسکناس آمریکایی به محدوده های حمایتی وجود دارد. این گروه از فعالان بازار می گویند مرز 58 هزار و 700 تومان، حمایت مهمی برای دلار محسوب می شود که در صورت تثبیت روزانه زیر آن، عقب نشینی به کانال های کاهشی متحمل خواهد بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی