گزارش «اقتصادنیوز» از بازار ارز

قیمت دلار در 2 سناریو/ بلاتکلیفی دلار میان ۲ مرز مهم؛ محدوده نوسان مشخص شد/ پیش‌بینی قیمت دلار امروز 17 تیر 1403

کدخبر: ۶۵۸۱۱۴
اقتصادنیوز: معامله گران معتقدند قیمت دلار امروز در میان دو مرز حمایت و مقاومت قرار دارد و که تثبت بالای هر کدام، می‌تواند مسیر متفاوتی را پیش روی اسکناس آمریکایی قرار دهد.
قیمت دلار در 2 سناریو/ بلاتکلیفی دلار میان ۲ مرز مهم؛ محدوده نوسان مشخص شد/ پیش‌بینی قیمت دلار امروز 17 تیر 1403
عکس: اقتصادنیوز/ دانیال شایگان

به گزارش اقتصادنیوز، بازار ارز تهران امروز معاملات را در حالی آغاز خواهد کرد که قیمت‌ها نخستین روز هفته را با شکستن مرزهای حمایتی و عقب نشینی شدید، به پایان رساندند تا شاهد اولین واکنش بازار به ریاست جمهوری مسعود پزشکیان باشیم. معامله گران معتقدند بازار تا نیمه مرداد که مراسم تنفیذ و تحلیف برای نهمین رئیس جمهور ایران برگزار شود؛‌ نظر مثبتی روی پزشکیان خواهد داشت و همین موضوع مانع صعود دوباره قیمت ها خواهد شد.

بنابر بررسی خبرنگار اقتصادنیوز، گروهی دیگر از فعالان بازار هم معتقدند در این مدت نوسان گیرها در بازار بیکار نخواهند نشست و بازار رفت و برگشت احتمالی به مسیر صعودی نیز خواهد داشت؛ موضوعی که البته تا حدودی در روز شنبه هم شاهد آن بودیم و قیمت دلار در حالی که معاملات را با گپ منفی 1550 تومانی در 58 هزار و 850 تومان آغاز کرد، در نیمه دوم معاملات کمی بالا رفت و با پس گرفتن کانال 59 هزار تومان، با نرخ 59 هزار و 300 تومان بسته شد.

قیمت اسکناس آمریکایی در جریان معاملات پشت خطی کمی بالا رفت و با ماندگاری در میانه کانال 59 هزار تومان،‌ 59 هزار و 450 تومان قیمت خورد.

همچنین روز گذشته درهم امارات هم در 16 هزار و 100 تومان آغاز به کار کرد و در نیمه اول با کاهش تا کف حمایتی 16 هزار و 40 تومان پایین رفت و در پایان معاملات به 16 هزار و 140 تومان رسید. براساس بررسی خبرنگار اقتصادنیوز، حباب دلاری درهم در روز شنبه بعد از 24 روز منفی شد.

با این همه، مهم ترین نوسان روز شنبه به تتر اختصاص داشت؛ این رمزارز که در بامداد شنبه و با اعلام اخبار غیررسمی درباره پیروزی مسعود پزشکیان کاهش سه هزار تومانی قیمت را تجربه کرده بود، در آغاز معاملات روز شنبه به محدوده 59 هزار و 600 تومان تا 59 هزار و 700 تومان رسید و سپس در ادامه معاملات کف 59 هزار تومان را لمس کرد. تتر هم در نیمه دوم معاملات به کانال 60 هزار تومان برگشت خورد و حدود 60 هزار و 500 تومان قیمت گذاری شد تا حرکتی هماهنگ با دلار داشته باشد. تتر امروز و در لحظه نگارش این گزارش به 60 هزار و 300 تومان رسیده است.

معامله گران معتقدند دلار مرز حمایت 58 هزار و 800 تومان را دارد که برای تداوم روند نزولی روز گذشته باید در زیر این مرز تثبیت دهد. بنابر گزارش خبرنگار اقتصادنیوز، فنی های بازار معتقدند مرز مقاومت 59 هزار و 600 تومان پیش روی دلار قرار دارد که اگر در جریان معاملات امروز در شکستن آن موفق باشد،‌ بار دیگر به کانال 60 هزار تومان سلام خواهد کرد.

عمده فعالان بازار می گویند دلار با رئیس جمهور شدن مسعود پزشکیان در محدوده 58 هزار تومان تا 60 هزار تومان می تواند نوسان دهد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی