خودروی برقی زیکر سال 2026 به بازار کره می‌رسد/ جیلی تحول می‌آفریند؟

کدخبر: ۶۵۸۳۴۰
اقتصادنیوز: شرکت خودروسازی جیلی قصد دارد تا اوایل سال ۲۰۲۶ برند خودرو الکتریکی زیکر را در کره جنوبی ارائه کند.
خودروی برقی زیکر سال 2026 به بازار کره می‌رسد/  جیلی تحول می‌آفریند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،  شرکت خودرو جیلی قصد دارد اولین خودروی برقی پریمیوم خود  را در اوایل سال ۲۰۲۶ به کره جنوبی ارائه کند و به موجی از خودروسازان چینی بپیوندد که امیدوارند به بازاری نفوذ کنند که هنوز در اختیار شرکت های هیوندای موتور و شرکت کیاست.

جیلی اعلام کرده که فناوری هوشمند زیکر با نام تجاری خودروی الکتریکی جیلی که در ماه مه در ایالات‌متحده عمومی شد، نمایشگاه‌هایی را در سئول و گیونگ‌گی، تا پایان سال آینده افتتاح خواهد کرد و تحویل را در سه ماهه اول سال ۲۰۲۶ آغاز خواهد کرد.

اولین مدلی که در کره جنوبی عرضه می‌شود ممکن است زیکر ۰۰۱ باشد، یک خودروی الکتریکی که می‌تواند تا ۶۲۰ کیلومتر را با یک بار شارژ طی کند، اگرچه این برنامه‌ها نهایی نیستند.

خبر مرتبط
خودرو لوکس جیلی در راه بازار خودرو ایران؟ + عکس

اقتصادنیوز: نسخه بنزینی جیلی شینگروی با دو پیشرانه ۱.۵ و ۲ لیتری توربو تولید می‌شود و در بازه قیمتی ۱۵ هزار تا ۲۰ هزار دلار قرار دارد. بنابراین انتظار می‌رود سازنده، نسخه هیبریدی آن را حداقل چند هزار دلار گران‌تر عرضه کند.

طبق گزارش رویترز خودروسازان چینی در مواجهه با تعرفه‌های موقتی که اروپا بر خودروهای برقی وارداتی از چین وضع می‌کند و تعرفه‌های ۱۰۰ درصدی از ایالات‌متحده، به دنبال بازارهای دیگر برای رشد هستند. به عنوان مثال، بی‌وای‌دی در حال آماده شدن برای عرضه خودروهای سواری خود در کره جنوبی است و طبق داده‌ها، اتوبوس‌های برقی از چین در حال حاضر حدود ۴۰ درصد از کل اتوبوس‌های الکترونیکی در جاده‌های این کشور را تشکیل می‌دهند.

خبر مرتبط
جدیدترین شاهکار مرسدس بنز و جیلی در چین + عکس

اقتصادنیوز: اسمارت #۳ یک کراس اوور کوچک و تمام برقی است که در ۴ تریم متفاوت و با نام‌های پرو پلاس، پلاس ۴AWD، پریمیوم و برابروس پرفورمنس به بازار آمده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی