گزارش «اقتصادنیوز» از بازار ارز

تتر پیام کاهشی مخابره کرد؛‌ مسیر قیمت دلار مشخص شد/ پیش‌بینی قیمت دلار امروز 18 تیر 1403

کدخبر: ۶۵۸۳۶۶
اقتصادنیوز: معامله گران بازار ارز معتقدند دلار امروز در بازار مسیری متفاوت نسبت به معاملات روز یکشنبه را در پیش خواهد گرفت.
تتر پیام کاهشی مخابره کرد؛‌ مسیر قیمت دلار مشخص شد/ پیش‌بینی قیمت دلار امروز 18 تیر 1403
عکس: اقتصادنیوز/ دانیال شایگان

به گزارش اقتصادنیوز، بازار ارز تهران روز یکشنبه شاهد بالا رفت قیمت دلار نسبت به روز شنبه بود؛ تغییر مسیری که نشان از پولبک یا اصلاح قیمت دلار داشت و خبری از تغییر روند بازار نبود. شاهد مثال این موضوع هم روند بازار در بازه زمانی پس از انتخابات در سال های گذشته است. براساس بررسی خبرنگار اقتصادنیوز،‌ بازار ارز از سال 92 تا به امروز همواره هفته پس از اعلام نتایج نهایی انتخابات مسیر افزایشی را به خود ندیده و همواره در مسیر نزولی حرکت کرده است.

معامله گران معتقدند دلار امروز پولبک زده است تا محدوده نوسان قیمتی جدید خود را مشخص کند. قیمت دلار در جریان معاملات روز گذشته در کانال 59 هزار تومان نوسان داد و با شروع معاملات در 59 هزار و 150 تومان،‌ در نیمه دوم روز تا 59 هزار و 850 تومان بالا رفت و در نهایت با 59 هزار و 650 تومان به کار خود پایان داد. دلار در معاملات پشت خطی اما خلاف مسیر روز گذشته، افت قیمت را تجربه کرد و به 59 هزار و 200 تومان رسید.

همچنین قیمت درهم امارات هم در 16 هزار و 280 تومان آغاز به کار کرد و با افزایش در نیمه اول تا 16 هزار و 330 تومان بالا رفت اما قیمت درهم در ادامه روز کمی عقب نشست و در نهایت با 16 هزار و 290 تومان به کار خود پایان داد. قیمت تتر هم در جریان معاملات روز گذشته مسیر نزولی را در پیش گرفت و با از دست دادن کانال 60 هزار تومان،‌ در لحظه نگارش این گزارش به 59 هزار و 900 تومان رسید.

معامله گران بازار ارز معتقدند قیمت دلار با اصلاح و پولبک روز گذشته، تا حدودی مسیر امروز خود را مشخص کرده است و با توجه به افت قیمت در معاملات پشت خطی و همچنین کاهش قیمت تتر که در معاملات شبانه اتفاق افتاد؛ اسکناس آمریکایی به عقب نشینی دوباره و کاهش قیمت تمایل دارد.

فعالان بازار معتقدند دلار مرز مقاومت 59 هزار و 600 تومان را پیش روی خود دارد که اگر بتواند بالای آن تثبیت دهد؛ احتمال افزایش تا مرز مقاومت بعدی که 59 هزار و 850 تومان است؛ وجود دارد. دلار روز گذشته تلاش خود را برای عبور از این مرز انجام داد اما ناکام ماند و به عقب بازگشت. به گزارش خبرنگار اقتصادنیوز،‌ مرز حمایت 58 هزار و 800 تومان هم در دسترس دلار قرار دارد که با توجه به کاهش قیمت در معاملات پشت خطی،‌ بازگشت به کانال 58 هزار تومان و عقب نشینی تا این مرز برای دلار محتمل است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی