زمان واریز یارانه اعلام شد/ آخرین خبرها از کالابرگ فجرانه

کدخبر: ۶۵۸۶۶۶
اقتصادنیوز: سازمان هدفمندی یارانه‌ها، زمان واریز یارانه نقدی را بیست و پنجم هر ماه تعیین کرده است. این پرداختی شامل حال دهک‌های اول تا سوم درآمدی می‌شود که مبلغ یارانه‌شان 300 هزار تومان تعیین شده است.
زمان واریز یارانه اعلام شد/ آخرین خبرها از کالابرگ فجرانه

به گزارش اقتصادنیوز،‌ آخرین اطلاعات سازمان هدفمندی یارانه‌ها نشان می‌دهد که زمان واریز یارانه نقدی دهک‌های اول تا سوم درآمدی، بیست‌وپنجم هر ماه است. یارانه نقدی و معیشتی سایر خانوار مشمول نیز سی‌ام هر ماه به حساب‌شان واریز می‌شود. مبلغ یارانه نقدی خانوار دهک‌های اول تا سوم،‌ 400 هزار تومان و دهک‌های چهارم تا نهم،‌ 300 هزار تومان تعیین شده است.

جدولی که توسط سازمان هدفمندی یارانه‌ها منتشر شده، نشان می‌دهد که مستمری کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی کشور، بیستم هر ماه و یارانه دارو و هزینه حمل‌ونقل ذخیره‌سازی سوخت از ابتدای ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

معاون وزیر از کالابرگ فجرانه چه گفت؟

علیرضا عسگریان، معاون امور رفاهی و اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، به کالابرگ فجرانه اشاره داشته است.

عسگریان با اشاره به اجرای سراسری طرح کالابرگ الکترونیک و توسعه آن، گفت: در طرح فجرانه که از ۱۸ بهمن ماه شروع شد و تا ۱۸ اردیبهشت به مدت سه ماه ادامه داشت، با استقبال خوبی همراه شد. پوشش این طرح از دهک یک درآمدی شروع شد و به هفت دهک درآمدی معادل ۶۱ میلیون نفر از جمعیت کشور، ارتقاء یافت. آنطور که ایسنا به نقل از معاون امور رفاهی و اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آورده است، میزان استقبال از طرح فجرانه بیش از ۸۶ درصد بوده است. بر این اساس عسگریان ادامه داد که استقبال عجیبی نسبت به قبل از اجرای طرح فجرانه بود. همچنین میزان استقبال در سه دهک اول درآمدی با ۹۰ درصد همراه بود. بر اساس گزارش اقتصادنیوز، عسگریان تاکید کرد که در این طرح بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن مواد غذایی طی سه ماه جابه‌جا شد و همین موضوع نشان داد که کشور از نظر موضوع غذا و کالاهای اساسی، امنیت بالایی دارد.

البته، عسگریان در سخنان خود به ادامه این طرح اشاره‌ای نداشته و هنوز مشخص نیست که سرنوشت آن چه خواهد شد؛ آیا دولت چهاردهم از مدل جدید کالابرگ فجرانه رونمایی خواهد کرد یا به طور کل این طرح از دستور کار خارج خواهد شد.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی