معاون وزیر پاسخ داد: چرا تعداد خرید هواپیما به صورت شفاف اعلام نمی‌شود؟

کدخبر: ۶۵۸۶۷۸
اقتصادنیوز: معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: از ١٠١ فروند انواع هواپیما و بالگرد وارد کشور شده ٧١ فروند هواپیمای مسافری بوده‌ است.
معاون وزیر پاسخ داد: چرا تعداد خرید هواپیما به صورت شفاف اعلام نمی‌شود؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، محمد محمدی‌بخش در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی  مبنی بر اینکه از مجموع هواپیما و بالگرد که وارد کشور شده به طور تفکیک چند هواپیما وارد شد، گفت: از ١٠١ فروند انواع هواپیما و بالگرد وارد کشور شده ٧١ فروند هواپیمای مسافری بوده که تعدادی آن هواپیمای ایرباس ٣۴٠ و بخشی بویینگ ٧٣٧ فروند بوده و همچنین امبراییر و سی آره جی و هواپیماهای زیر ٢٠ سرنشین وارد کشور شده که این میزان ورود هواپیما سر و صدای رسانه‌های خارجی را درآورده‌است که چرا در شرایط تحریمی ایران توانسته هواپیما خریداری کند. 

خبر مرتبط
نرخ‌گذاری توسط شرکت‌های هواپیمایی چه تاثیری بر قیمت بلیت هواپیما گذاشت؟

اقتصادنیوز: با آزادسازی قیمت بلیت هواپیما و نرخ‌گذاری توسط شرکت‌های هواپیمایی این سوال پیش آمده است که آیا بازار سیاه بلیت هواپیما جمع شده است یا خیر؟

وی تاکید کرد: این میزان خرید هواپیما در وضعیتی بوده که دشمن حتی برای ورود یک پیچ هواپیما به ایران برنامه ریزی کرده تا اجازه خرید را ندهد، می‌گویند چرا تعداد خرید هواپیما را به صورت شفاف اعلام نمی‌کنند پاسخ این است که کدام فرماندهی شب علمیات نقشه علمیات را فاش می‌کند؟ اگر خریدها را اعلام کنیم در دشمن خریدهای بعدی را ردیابی می‌کند. 

رییس سازمان هواپیمایی کشوری همچنین در پاسخ به سوال  ایلنا  مبنی بر ماجرای هواپیماهایی که پول آن را پرداخت کردیم اما وارد کشور نشدند، گفت: در ٣٣ ماه گذشته دولت سیزدهم هیچ موردی نبود که پول هواپیمایی را پرداخته باشیم اما هواپیما نیامده‌ باشد اما در سنوات قبل به دلیل تحریم‌ها و رفتار غیر حرفه‌ای واسطه‌ها برخی از خریدهای لو رفت و امکان ورود آن به کشور امکان‌پذیر نبود اما این موضوعات را هم پیگیری کردیم که نمونه آن برگشت فلایت چک دوم بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی