این طوفان قیمت نفت را کاهشی کرد

کدخبر: ۶۵۸۷۵۵
اقتصادنیوز: کاهش نگرانی بازار از صدمات طوفان بریل که به سواحل تگزاس در آمریکا وارد شد سبب شد قیمت نفت روز شنبه با کاهش مواجه شود.
این طوفان قیمت نفت را کاهشی کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران،  قیمت‌های نفت روز سه شنبه با کاهش مواجه شد چراکه خسارات طوفانی که به قطب مهم تولید نفت آمریکا در تگزاس آسیب زد کمتر از انتظارات بازار بود و نگرانی‌ها از اختلال در عرضه کاهش یافت.

براساس گزارشی از رویترز، معاملات آتی نفت برنت تا ساعت 15:20 دقیقه به وقت تهران با 39 سنت کاهش به 85.36 دلار در هر بشکه رسید، و نفت خام وست تگزاس اینترمدیت نیز با 44 سنت کاهش 81.89 دلار معامله شد.

گرچه فعالیت‌های پالایش نفت کاهش یافته است و برخی از سایت‌های تولید تخلیه شده‌اند، به‌نظر می‌رسد پالایشگاه‌های اصلی در امتداد ساحل خلیج آمریکا آسیب اندکی از «طوفان بریل» دیده‌اند که پس از برخورد به ساحل تگزاس به طوفان استوایی تبدیل شد.

خبر مرتبط
جهش ۳۰۰ درصدی درآمدهای نفتی ایران در این دولت

وزارت نفت اعلام کرد: ظرفیت تولید نفت ایران تا پایان امسال به روزانه ۴ میلیون بشکه می‌رسد و دولت سیزدهم، ریل‌گذاری استمرار جهش تولید نفت ایران را انجام داده است تا رشد اقتصادی کشور که قرار است به ۸درصد برسد، متوقف نشود.

به گفته تحلیلگران ING، نشانه‌های اولیه حاکی از آن هستند که بیشتر زیرساخت های انرژی این منطقه آسیب ندیده است و عکس العمل قیمت در نفت خام و بازار سوخت نشان دهنده نگرانی کم درباره اختلال عرضه ناشی از طوفان است.

این مساله نگرانی بازار در رابطه با ریسک اختلال عرضه در تگزاس را کاهش داده است؛ جایی که 40 درصد نفت ایالات متحده در آن تولید می‌شود.

معامله گران بازار همچنین شرایط خاورمیانه را برای نشانه‌های معاملاتی بیشتر زیرنظر دارند. قیمت‌های نفت روز دوشنبه به دنبال امیدها از اینکه آتش بس احتمالی در غزه می‌تواند نگرانی‌ها از اختلال عرضه نفت خام جهان را کاهش دهد یک درصد کاهش یافت.

مقامات ارشد آمریکا روز دوشنبه برای گفتگوها در مصر بودند ولی کاخ سفید اعلام کرد که شکاف میان دوطرف هنوز باقی‌ست.

خبر مرتبط
قیمت نفت کاهشی شد

اقتصادنیوز: قیمت نفت پس از چهار هفته رشد، در برابر چشم انداز توافق آتش بس در غزه و کاهش تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه، در معاملات روز دوشنبه بازار آسیا، کاهش یافت.

به گفته یک تحلیلگر بازار، دومین جلسه متوالی کاهشی معاملات آتی نفت خام نشان دهنده عقب نشینی از قله 9 هفته‌ای اخیر قیمت است.

بازار همچنین در انتظار انتشار داده‌های تورم آمریکا و جلسه پرسش و پاسخ جروم پاول رئیس بانک مرکزی آمریکا در سناست که امروز و فردا برگزار می‌شود، چراکه معتقد است که داده‌های مربوط به افت شتاب بازار کار آمریکا شانس کاهش نرخ بهره در ماه سپتامبر را به 80 درصد رسانده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی