در بنادر بوشهر چند تن کالا تخلیه و بارگیری شد؟+ جزئیات

کدخبر: ۶۵۹۰۷۸
اقتصادنیوز: مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به تخلیه و بارگیری ۱۴ میلیون تن کالا در ۱۱ بندر استان بوشهر در سه ماه نخست امسال گفت: بر اساس این آمار در فصل بهار ۲۵ درصد کل تخلیه و بارگیری کالای نفتی و غیرنفتی کشور در بنادر استان بوشهر انجام شده است.
در بنادر بوشهر چند تن کالا تخلیه و بارگیری شد؟+ جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، محمد شکیبی نسب صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به خدمات شبانه‌روزی به فعالان اقتصادی در بنادر استان بوشهر اظهار داشت: این استان دارای 11 بندر تجاری و ملوانی است که نقش مهمی در حوزه اقتصادی و تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری دارد.

وی از تخلیه و بارگیری 14 میلیون تن کالای نفتی و غیرنفتی در بنادر 11 گانه استان بوشهر در سه نخست امسال خبر داد و تصریح کرد: این میزان عملیات صادرات و واردات در بنادر استان بوشهر، 25 درصد کل فعالیت‌های تخلیه و بارگیری بنادر در کشور است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر میزان تخلیه و بارگیری محموله‌های نفتی در بنادر استان بوشهر در سه ماه نخست امسال را 24.8 میلیون تن دانست و بیان کرد: این میزان و تخلیه محموله‌های نفتی در بنادر استان بوشهر 4.6 درصد کل تخلیه و بارگیری مواد نفتی کشور است.

خبر مرتبط
جزئیات پرونده‌های رسوب کرده در بنادر/آخرین خبر از فساد چای دبش

پرونده‌های بزرگ رسوب کرده در بنادر و گمرکات کشور بالاخره تعیین تکلیف شدند و به سازمان اموال تملیکلی رسیدند.

شکیبی نسب با بیان اینکه در سه ماه نخست امسال 27.7 درصد صادرات دریایی کشور را به میزان 7.4 میلیون تن در بنادر استان بوشهر انجام شده است اضافه کرد: در این مدت 441 هزار تن ترانزیت از طریق بنادر استان بوشهر ثبت شده که 12.8 درصد کل ترانزیت دریایی در بنادر کشور است.

وی میزان تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر را یک میلیون و 728 هزار تن اعلام و بیان کرد: این میزان تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر نسبت به سه ماه مشابه سال قبل 77 درصد افزایش یافته است.

خبر مرتبط
آمار تخلیه و بارگیری 510 میلیون تن کالا در بنادر بازرگانی کشور

اقتصادنیوز: سازمان بنادر و دریانوردی در امور عملیات بندری موفق به تخلیه و بارگیری ۴۴۶ میلیون تن کالا در بنادر بازرگانی و تخلیه ۶۴ میلیون تن کالای اساسی شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ادامه داد: با توجه به اجرا طرح توسعه بندر بوشهر در مجتمع بندری نگین، با تکمیل طرح‌های زیربنایی از جمله ساخت پایانه‌ها و زیرساخت‌های بندری تا پایان امسال تحول مهمی در عرصه تخلیه و بارگیری کالا و تردد کشتی‌های تجاری با ظرفیت بالا انجام می‌شود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی