گزارش «اقتصادنیوز» از بازار ارز

سقوط قیمت دلار؛ خیز اسکناس آمریکایی برای کانال مهم/ پیش‌بینی قیمت دلار امروز 21 تیر 1403

کدخبر: ۶۵۹۰۸۳
اقتصادنیوز:‌ فعالان بازار معتقدند قیمت دلار امروز در مسیر نزولی روز گذشته نوسان خواهد داد و کانال کاهشی در دسترس اسکناس آمریکایی قرار خواهد گرفت.
سقوط قیمت دلار؛ خیز اسکناس آمریکایی برای کانال مهم/ پیش‌بینی قیمت دلار امروز 21 تیر 1403
عکس: اقتصادنیوز/ دانیال شایگان

به گزارش اقتصادنیوز،‌ بازار ارز تهران معاملات روز پنجشنبه را در حالی از سر خواهد گرفت که قیمت دلار در پایان روز چهارشنبه مسیر نزولی را ادامه داد و به پله چهارم از کانال 58 هزار تومان رسید؛ روندی که به گفته معامله گران از ناشی از رکود بازار است. به عقیده این گروه بازار ارز وارد فضایی شده است که معامله گران بالا رفتن قیمت را فرصت مناسب برای فروش می‌دانند.

به عقیده معامله گران قیمت‌ها در بازار ارز به کفی رسیده اند که نه توان از دست دادن آن را دارند و نه به دلیل سه عامل مهم ثبت نام خودروهای وارداتی، ایام محرم و بلوکه شدن بازار، جانی برای عبور از مرزهای مقاومتی دارند. براساس پیگیری خبرنگار اقتصادنیوز، در این میان گروهی دیگر از فعالان بازار هم معتقدند کاهش قیمت ها به دلیل تزریق است و به محض قطعی تزریق قیمت‌ها نوسانی می‌شوند. اثرگذاری این عوامل اما تنها به قیمت دلار خلاصه نشد و قیمت درهم امارات هم به مانند دلار در کانال 16 هزار تومان عقب نشینی کرد و 16 هزار و 110 تومان بسته شد. حباب دلاری درهم به 460 تومان رسید که عدد قابل توجهی محسوب می شود.

تتر هم که این روزها همسو با دلار در نوسان است، روز گذشته مسیر نزولی را تجربه کرد. چارت تکنیکالی تتر نشان می هد که این رمزارز از 15 تیر تا به امروز روند نزولی را تجربه کرده است و در حال حاضر هم در حمایت 58 هزار و 600 تومان قرار دارد که اگر بتواند در زیر این مرز تثبیت دهد؛ ریزش قیمت بیشتری را تجربه خواهد کرد. همچنین تحلیلگران معتقدند تتر مرز مقاومت 59 هزار تومان تا 59 هزار و 200 تومان را پیش روی خود دارد که اگر در شکستن آن موفق باشد؛ در کوتاه مدت از روند نزولی دست خواهد کشید. ارزش این رمزارز در لحظه نگارش این گزارش به حدود 58 هزار و 700 تومان رسید تا از مرز حمایت مهم خود تا حدودی فاصله بگیرد.

معامله گران معتقدند قیمت دلار امروز اگر با نرخ 58 هزار و 300 تومان بازگشایی کند؛‌ مرز حمایت میانی 58 هزار تومان را پیش روی خود دارد که در صورت شکستن آن و تثبیت روزانه در زیر آن، مسیر برای کاهش بیشتر قیمت تا مرز حمایت بعدی که 57 هزار و 800 تومان است،‌ باز خواهد شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی