وضعیت هفته سی و نهم از برگزاری حراج اوراق بدهی دولتی

14هزار میلیارد تومان کسری‌بودجه دولت تا پایان سال

کدخبر: 395071
اقتصادنیوز : در هفته سی و نهم مرحله حراج اوراق بدهی، هزار و 790 میلیارد تومان دیگر از اوراق به فروش رسید. با این حساب تا پایان سال دولت باید 14 هزارو 100 میلیارد تومان دیگر از اوراق را به فروش برساند.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، پیرو اطلاعیه روز سه‌شنبه 28 بهمن‌ماه 1399 در خصوص برگزاری حراج اوراق بدهی دولتی به اطلاع می‌رساند، طی برگزاری سی و نهمین مرحله از این حراج، دو بانک و موسسه اعتباری سفارش‌های‌ خود را به ارزش 6.6 هزار میلیارد ریال در سامانه‌ بازار بین‌بانکی ثبت کردند. وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن پذیرش یک درخواست با فروش 6.1 هزار میلیارد ریال اوراق «اراد70» با نرخ بازده تا سررسید 20.5 درصد موافقت کرد. معاملات مربوط به فروش این اوراق به نهاد مالی برنده در روز سه‌شنبه 5 اسفند‌ماه 1399 توسط کارگزاری بانک مرکزی در سامانه معاملاتی بورس ثبت شد.

طی هفته گذشته، 10.8 هزار میلیارد ریال اوراق «اراد65» با نرخ بازده تا سررسید 21.5 درصد و 0.9 هزار میلیارد ریال اوراق «اراد70» با نرخ بازده تا سررسید 20.5 درصد در بورس فروخته شد. بنابراین در مجموع، 17.9 هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولتی طی هفته منتهی به 5 اسفند‌ماه 1399 توسط سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی خریداری شد

محاسبات اقتصادنیوز نشان میدهد از آنجا که دولت باید از این طریق 125 هزار میلیارد تومان از کسری بودجه خود را تا پایان سال جبران کند تا کنون در مجموع سی و نه هفته، 110 هزار و 900 میلیارد تومان اوراق بدهی به بانکها ونهاد های سرمایه ای فروخته شده است بدین ترتیب هنوز دولت بایدتا پایان سال 14 هزار میلیارد تومان دیگر اوراق بدهی به فروش برساند.

تیتر یک
  • اونس طلا، سکه را زمین گیر کرد

    اقتصادنیوز: بیشتر معامله گران در روزهای اخیر احساس هراسی را تجربه می کنند که حاصل ابهام آمیز بودن روند آتی قیمت دلار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما